Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 1 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Сонячна система. Нептун — крижаний гігант
Що ми бачимо, коли піднімаємо голову і дивимося в небо? Увечері — Місяць і зорі, а вдень — Сонце. Ми знаємо, що там, над нами, — безмежний Всесвіт, і прагнемо дізнатися про нього більше, розвідати, дослідити його. Цього року почнемо з наших найближчих космічних сусідів — планет Сонячної системи.
Сонце — найближча до нас зоря і центр Сонячної системи. Навколо нього обертаються вісім планет: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Сонце дає їм своє тепло і світло.
Кожна планета має свій шлях, який називають орбітою. Що далі розташована планета від Сонця, то довша її орбіта.
Учені поділяють планети Сонячної системи на дві групи.
- Яка група планет ближче до Сонця?
Окрім Сонця і великих планет, до Сонячної системи належать менші космічні тіла: карликові планети, супутники планет, комети й астероїди.
Увага! Увага! Увага! Джмелик збирається в космічну експедицію на планету Нептун і набирає команду астронавтів. Та він зможе взяти із собою тільки читачів друкованої версії журналу "Джміль". Поспішайте! Ось-ось розпочнеться зворотний відлік...
- Поміркуйте, чому саме Нептун став крижаним гігантом.
- Які ще планети Сонячної системи можна назвати крижаними? Чому вони стали такими?
- А на яких планетах навпаки дуже спекотно? Чому?
- Поміркуйте, який досвід це може проілюструвати.
Побачити дивовижні фотографії всіх планет Сонячної системи ви можете у презентації “Знайомтесь: Сонячна система” ("Джміль", 2015, № 2).
Звіти команди Джмелика про космічні експедиції на інші планети Сонячної системи читайте тут:
Запропонуйте малятам піднести руку до джерела тепла — свічки, гарячої каструлі тощо — чим ближче до джерела тепла, тим спекотніше пальцям. Так само і планетам — чим ближче до Сонця, єдиної зірки нашої системи, тим спекотніше, а чим далі, тим холодніше.
“Таємниці нашої галактики” (“Джміль” 2016, № 6) — вивчаємо рідну галактику — Молочний, або Чумацький Шлях. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.