Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 6 /2016) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Таємниці нашої галактики
Вдивляючись у нічне небо, ми милуємося сяйвом Місяця, мерехтінням безлічі зірок, загадковими візерунками сузір’їв… Та особливо вабить зір промениста сріблясто-біла смуга, яка, мов серпанок, оперізує небо. Здається, ніби хтось проклав по небу дорогу. Цей розсип зірок так і називають — Молочний, або Чумацький, Шлях.
► Про що ви думаєте, мрієте, коли дивитеся у нічне небо?
► Що вам нагадує ця смуга?
Ми бачимо не весь Молочний Шлях, а крихітну його частинку. Насправді ми перебуваємо всередині нього — планета Земля з усією Сонячною системою і разом з мільярдами зірок входить до Молочного Шляху. Такі величезні об’єднання зірок називають галактиками. Їх у Всесвіті безліч.
► Пригадайте, які планети входять до Сонячної системи.
НАША ГАЛАКТИКА: БУДЬМО ЗНАЙОМІ
Свою назву галактика отримала саме завдяки білій смузі, що видніється на нічному небі (від гр. галактос — молочний). Давні греки називали її Молочним Кільцем, римляни — Молочною Дорогою, а наші предки — Чумацьким Шляхом.
► Як би ви пояснили ці назви?
З давніх-давен “зоряна дорога” була дороговказом для чумаків, які їздили до Криму по сіль.
Читачі друкованої версії журналу “Джміль” продовжать вивчати нашу рідну галактику — дізнаються, яку вона має форму, як можна сфотографувати її, який космічний об’єкт розташований у її центрі, та ще багато цікавого про таємниче життя-буття галактик.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
У дотепній, легкій для сприйняття формі публікація розповідає про галактику Чумацький Шлях, до якої входить Сонячна система, про життя галактик, телескопи, неосяжність космічного простору…
Дошкільнята й молодші школярі зможуть відчути себе відважними дослідниками космосу, вченими, пофантазувати, помріяти.
Такий матеріал стане вдалим початком розгортання космічного освітнього проекту, чудовою основою для уроку з природознавства, заняття з ознайомлення з природою.