Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 10 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Неприступна красуня — Венера
Екскурсія Сонячною системою триває! Ми відвідали вже шість планет (“Джміль”, 2019, № 1 (Нептун), № 3 (Уран), № 4 (Сатурн), № 6 (Юпітер), № 7-8 (Марс), № 9 (Земля)). До Сонця залишилося дві зупинки…
Секрет імені
За яскравість цю планету названо на честь давньоримської богині краси та кохання Венерою. А яскрава ця планета тому, що вкрита шаром білих хмар, які відбивають сонячні промені.
Що всередині та ззовні?
Венеру часто називають сестрою Землі через подібність за розміром, масою та будовою. У центрі Венери, як і в центрі Землі, є тверде залізне ядро. Довкола нього — мантія з розжареного каміння, а згори — тверда кам’яна поверхня.
Але в усьому іншому ці дві планети абсолютно різні.
То чи справді Земля і Венера близнючки? Про це обов’язково дізнаються читачі друкованої версії журналу "Джміль", які є постійними учасниками всіх без винятку космічних експедицій Джмелика.
Тож вони побачать красуню Венеру з близької відстані та дізнаються, в чому вона рекордсменка, чому на ній триває вічне літо, відкриють для себе особливості дня і року цієї дивовижної планети і ще багато цікавого.
Подивіться, яка на вигляд поверхня Венери.
- Чи бачили ви щось подібне на Землі? Що вас вразило?
- Як гадаєте, які звуки можна почути на Венері?
- Чи може на цій планеті існувати життя? Чому?
Побачити дивовижні фотографії всіх планет Сонячної системи ви можете у презентації “Знайомтесь: Сонячна система” ("Джміль", 2015, № 2).
Звіти команди Джмелика про космічні експедиції на інші планети Сонячної системи читайте тут:
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Серія публікацій продовжує ознайомлювати дошкільнят та молодших школярів із планетами Сонячної системи, починаючи з найвіддаленіших. Ми підбираємося все ближче до Сонця і знайомимося із космічною красунею — Венерою.
Заповніть разом з малятами ще одну сторінку Книги космічних рекордів. У чому секрет імені красуні? Чому саме цю планету називають сестрою Землі, й чи так це насправді? Чому Венеру вважають особливою планетою?
Публікація також ознайомлює дітей із сучасною формою подання інформації — інфографікою.
Інфографіка - графічний спосіб представлення даних і різноманітних знань, метою якого є швидко і чітко подати інформацію, полегшити її сприйняття, певним чином структурувати. Це одна з форм графічного і комунікаційного дизайну. Нині спектр застосування інфографіки надзвичайно широкий: географія, журналістика, освіта, статистика, технічні тексти тощо.
Запропонуйте дітям детально проаналізувати спосіб подання інформації в інфографіці. Чим він відрізняється від звичайної статті з картинками та фотографіями? Складніше чи легше у цьому випадку знаходити потрібну інформацію? Чи не відволікає велика кількість картинок? Чи всі тексти можна представити в такий спосіб? Чому?
Зверніть увагу малят на те, що для створення таких публікацій необхідна співпраця письменника, журналіста та дизайнера, художника, адже тут поєднуються дві форми подання інформації — текстовий і графічний, — і ми отримуємо якісно новий продукт.
Публікація доповнить космічними цікавинками уроки інтегрованого курсу "Я досліджую світ", заняття з ознайомлення з природою.