Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
У пошуках джерела енергії
Завдяки чому їде машина, летить літак, біжать діти? Що приводить їх у рух? Машину заправляють бензином, літак — авіаційним гасом, а людина потребує їжі. Для будь-якої роботи необхідна енергія. У нашій Лабораторії шукатимемо її в найнесподіваніших місцях. І таки знайдемо! Переконайтеся в цьому самі!
Лимонна батарейка
Гадаєте, для того, щоб засвітилася лампочка, треба ввімкнути світильник у розетку чи під’єднати батарейки? А от, виявляється, і ні! Досить мати кілька… лимонів.
Підготуйте:
Соковиті фрукти, молода картопля, інші продукти харчування можуть бути джерелом живлення не тільки для людей, а й для електроприладів. |
Факт цікавий, але як його використати для отримання енергії? Винахідливий Джмелик уже знайшов потрібну інформацію і створив лимонну батарейку. Ставайте читачами друкованої версії журналу "Джміль" — і мерщій у лабораторію!
Дослід “Лимонна батарейка”
А зараз Джмелик збирається майструвати катапульту й розповідає, як знайти у різних продуктах крохмаль — речовину рослинного походження, що дає нам багато енергії.
- Скористайтеся результатами досліду та складіть високоенергетичне меню.
- А чи можна вживати надто багато вуглеводів? Чому?
- Чи буває енергія зайвою? Коли саме? Як тримати енергію під контролем?
Джмелик із друзями вже не вперше проводять досліди, результати яких можна використати у повсякденному житті. Ось тут їхні звіти:
“Стародавній рецепт морозива” (“Джміль” 2018, № 1). Винаходимо разом із Джмеликом спосіб приготування морозива без морозильника: проводимо досліди, робимо висновки, діємо. |
|
“Таємниці вічнозелених” (“Джміль” 2018, № 12). Знайомимося з хвойними деревами: проводимо досліди, розмірковуємо, використовуємо знання у повсякденні. |
|
“Електрика працює і дивує” (“Джміль” 2016, № 2) — досліди, які допомагають розповісти дітям про електричний струм, його корисність та небезпечність. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація дає змогу наочно показати дітям, звідки люди беруть енергію, і спробувати самостійно або здобути енергію, або оцінити її запаси в різних джерелах, використати отриману інформацію у повсякденному житті.
Покажіть дітям приклад ланцюгової реакції (передачу енергії руху від одного елемента до іншого) за допомогою конструкції з доміно та додаткових елементів і запропонуйте створити власну.
Публікація дає змогу провести заняття з конструювання, стане у пригоді на уроках інтегрованого курсу “Я досліджую світ”, а також допоможе в організації освітніх ситуацій, проведенні інтегрованих уроків/занять, днів, тижнів, місяців тощо.