Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 12 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Таємниці вічнозелених
Хвойні дерева та кущі можна зустріти майже в усіх куточках нашої планети. Здається, зміни пір року жодним чином не впливають на ці дивовижні рослини. Під літнім сонечком чи на морозі — вони завжди вкриті зеленою глицею. Та насправді ці дерева також відчувають холод, дощ, тепло. Переконатися у цьому ми зможемо під час дослідів, які проведемо у Лабораторії.
Надійний сховок
Підготуйте:
Опустіть сухі соснові шишки у посудину. ПоміркуйтеЩо може відбуватися з шишками у воді? Чому? |
За деякий час ви помітите, що шишки почали закриватися, згортати свої лусочки до основи.
Під твердими лусками шишки зберігається насіння сосни. В суху погоду стиглі шишки розкриваються, вітер підхоплює і розносить насінинки. А коли починається дощ, шишки закриваються, щоб захистити насіння від надмірної вологи.
До речі, коли закриті шишки висохнуть, вони знову розкриються!
Он якими "мудрими" шишки виявилися! І це ще не всі секрети хвойних! Станьте читачами друкованої версії журналу “Джміль” і проведіть захопливі експерименти — зробіть гігрометр із шишки, корисний напій, настоянку з цілющим ароматом.
Коли спостерігаєш, як закривається та відкривається шишка, то здається, що це жива істота. А чи насправді шишки живі? Поміркуймо разом із Джмеликом — прочитаймо його пізнавальну історію “Живе? Неживе?” — про те, чим жива природа відрізняється від неживої. |
- Що цікавого ви ще знаєте про хвойні дерева?
- Поміркуйте, де ще люди використовують їхні незвичайні властивості.
“Природа — мудрий винахідник (2015, № 2) — розповідь-дослідження про те, звідки беруться ідеї для створення нової техніки, спостереження на будівництві, у міському парку, океанаріумі. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.