Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 1 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Стародавній рецепт морозива
Чи давно світові відоме морозиво? Ви здивуєтесь, але його винайшли аж п’ять тисяч років тому в Стародавньому Китаї. Як гадаєте, чи легко було приготувати цей десерт за часів, коли не було холодильників, у місцевостях, де за снігом чи льодом треба було підніматися високо в гори? Секрети приготування морозива оберігали дуже ревно. Один з них ми зможемо розкрити сьогодні, провівши кілька експериментів.
Експеримент 1. Чи всі речовини замерзають однаково?
Підготуйте
одноразові стаканчики з прісною та солоною водою, із соняшниковою олією, з молоком, з оцтом.Зробіть
Поставте всі стаканчики на ніч у морозильник.
Поміркуйте
Як гадаєте, що ви побачите зранку? Як зміняться прісна й солона вода, молоко, оцет, олія?
Он воно як!
Повністю замерзнуть тільки прісна вода і молоко. Соняшникова олія стане густою й каламутною. В оцті та солоній воді плаватимуть лише поодинокі крижинки. Отже, солоній воді, олії та оцту для замерзання потрібна ще нижча, ніж у морозильнику, температура.
Насправді дива тільки починаються, адже це лише перший експеримент. Читачі друкованої версії журналу “Джміль” проведуть іще два досліди і розкриють стародавній рецепт приготування морозива без морозилки.
Знання законів природи допомагає нам у повсякденні. З давніх-давен люди спостерігали за явищами природи, підмічали в них закономірності, намагалися пояснити їх і використовували для власних потреб.
- Роззирніться навколо — чи не заховалися де винаходи природи?
- Як тварини і рослини допомагають удосконалювати предмети, якими ми користуємося?
Відповісти на ці та інші цікаві запитання допоможуть яскраві публікації журналу “Джміль”.
Природа — мудрий винахідник: розповідь-дослідження про те, звідки беруться ідеї для створення нової техніки, спостереження на будівництві, у міському парку, океанаріумі |
Сонячний годинник власноруч (2017, № 5-6): будуємо разом із Джмеликом найдавніший з годинників, винайдених людьми, що працює без батарейок та електрики, тільки завдяки сонечку |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація дає змогу показати дітям зв’язок науки і практики: малята досліджують, як замерзають різні речовини, як можна розтопити лід, зокрема з допомогою солі, а потім використовують набуті знання на практиці — виготовляють смачне морозиво.
Таким чином в одному занятті/уроці поєднуються пізнання закономірностей природи, застосування їх у повсякденному житті й смачний сюрприз.
Публікація допоможе провести розвагу, заняття з ознайомлення з довкіллям, уроки природознавства.