Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2021) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Досліди з крохмалем
Попросіть у дорослих дозволу та допомоги і проведіть на кухні… досліди!
Кисіль, желе і… клей
Пограємо в “Їстівне / неїстівне”? Кисіль? Це незвичайний напій — він густий, мов сметана, і, звісно ж, їстівний. Желе? Ммм… Авжеж, їстівне, і дуже смачне! Клей? “Е, ні…” — скажете ви. Та чи відомо вам, що й кисіль, і желе, і клей можна приготувати на кухні з одного й того самого продукту?
Підготуйте:
- склянку холодної води
- склянку гарячої води
- крохмаль
- чайну ложку
Факт
Кисіль, желе і клей можна створити з крохмалю і води, але готують їх по-різному.
…
Факти — річ цікава, але їх хочеться перевірити. Та ще й бути при цьому впевненими у безпеці. Як? У читачів друкованої версії журналу "Джміль" таких запитань не виникає, адже в них є детальна інструкція Джмелика, і вони зможуть провести не один дослід, а одразу кілька і дізнатися багато цікавого.
Допитливий дослідник може звичайнісіньку кухню перетворити на смачну дослідницьку лабораторію. А допоможуть у цьому публікації журналу “Джміль”.
“Експерименти на кухні” (“Джміль” 2019, № 10). Проводимо дивовижні досліди: спостерігаємо барвистий вибух у молоці та лавову лампу в дії; переконуємося, що крихке може бути міцним. |
|
“Стародавній рецепт морозива” (“Джміль” 2018, № 1). Винаходимо разом із Джмеликом спосіб приготування морозива без морозильника: проводимо досліди, робимо висновки і створюємо кулінарний шедевр. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
У публікації детально описано експерименти з крохмалем — речовиною, яка часто використовується у різних стравах. Запропонуйте дітям роздивитися крохмаль, відчути його на дотик, знайти на кухні схожі на вигляд речовини, порівняти із крохмалем і навчитися відрізняти одне від одного.
Дослідіть із малятами властивості крохмалю, провівши нескладні експерименти. Наприклад, спробуйте розчинити його у воді.
Такі дослідження навчають дітей бачити незвичайне у звичному, експериментувати, дотримуючись правил безпеки, планувати дослідження та враховувати їх результати у подальшій діяльності.
Експерименти з крохмалем додадуть “родзинки” у повсякденну діяльність, допоможуть провести заняття в дослідницькій лабораторії, мотивуючи малят пізнавати довкілля. Матеріал також стане у пригоді на заняттях із природознавства та уроках інтегрованого курсу “Я досліджую світ”.