Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 2 /2021) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Леся Українка — видатна донька України
Цього року ми відзначаємо 150-ту річницю від дня народження Лесі Українки — жінки, яка стала символом нашої Батьківщини, втіленням її незалежності, самобутності та надій. Вона продовжує змінювати Україну на краще й сьогодні. Адже читаючи її твори, дізнаючись про її життя, ми хочемо стати хоч трішечки схожими на неї.
Мама і донька
У місті Звягелі (нині Новоград-Волинський) Житомирської області 25 лютого 1871 року в українській родині Косачів з'явилася на світ дівчинка Лариса.
Її тато Петро працював на державній службі, а мама Ольга досліджувала рідну культуру. Вона першою зібрала зразки української вишивки та презентувала їх на виставці в Парижі. А ще Ольга Косач перекладала українською літературні твори з інших мов і писала сама — під псевдонімом Олена Пчілка.
Пам'ятаємо і надихаємося
- А ви чули ім'я Лесі Українки до сьогоднішньої бесіди? Що саме ви знали про неї?
Можливо, на її честь названа вулиця або площа у вашому місті чи селі. Інколи ім'я видатної людини з гордістю носять школи, університети чи бібліотеки. Тоді ми частіше чуємо це ім'я і згадуємо про людину, яка надихає нас бути найкращими версіями себе.
- Чи бачили ви портрет цієї видатної жінки? Де саме? А чи зустрічали пам'ятники їй?
Імена видатних людей присвоюють також фестивалям і преміям. Щороку Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується авторам, які допомагають виховувати дітей у дусі національної гідності й духовної єдності.
Хочете поринути у чарівний поетичний світ Лесі Українки? А зустріти казкового котика-розумника у вірші Олени Пчілки і вивчити цю поезію напам'ять разом зі своїми вихованцями? Дізнатися, чому саме Леся Українка стала символом свободи нашої країни, прочитати та обговорити її вірші? Усе це ви знайдете у друкованій версії журналу “Джміль”.
Леся Українка обожнювала українське слово, плекала і шанувала його. І ви теж, наші улюблені читачі, можете цього навчитися. У цьому вам допоможуть такі публікації:
“Говоримо без помилок” (“Джміль”, 2020, № 9) — дотепні віршики, що допоможуть навчитися правильно говорити українською. |
|
“Подружіться зі словами” (“Джміль”, 2020, № 7-8) — добірка гумористичних віршиків, завдяки яким діти легко запам'ятають нормативну вимову деяких слів та повторять правила слововживання, щоб більше не помилятися. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація дає змогу в доступній формі ознайомити дітей із життям та творчістю Лесі Українки, видатної поетеси, письменниці, перекладачки і, без перебільшення, одним із символів нашої Батьківщини.
Дітям буде цікаво дізнатися про дитячі роки Лесі. Розгляньте разом дитячі фото письменниці, її братиків та сестричок. Якою була Леся Українка у такому віці, як ваші вихованці нині? Про що мріяла? Які досягнення мала? Які риси характеру допомогли їй стати непересічною особистістю?
Запропонуйте дітям вивчити напам'ять уривок вірша, який поетеса присвятила матері. Перегляньте фрагмент вітчизняного мультфільму за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня".
Матеріал чудово доповнить заняття та уроки з розвитку мовлення, уроки інтегрованих курсів "Українська мова та читання", "Я досліджую світ", стане у пригоді у позакласній та позашкільній роботі.