Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 12 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Чи відома вам утома?
Усі люди час від часу почуваються втомленими. Так організм повідомляє нам, що час відпочити.
- Коли ви востаннє відчували втому? В результаті чого виник цей стан? Після чого минув?
Інколи втома буває приємною. Наприклад, після довгої пішої прогулянки чи катання на лижах, після того, як ми сумлінно попрацювали на заняттях. Але іноді вона буває виснажливою.
Від утоми може зіпсуватися настрій, зникнути апетит і бажання виконувати потрібні справи. Що ж робити?
Пропонуємо пройти тест, який допоможе зрозуміти, наскільки ви втомлені та як із цим боротися.
Тест на втому
- Прокидаючись уранці, ви зазвичай:
А одразу ж енергійно зістрибуєте з ліжка,
щоб швидше взятися до нових справ
Б насилу розплющуєте очі й відриваєте голову від подушки
В даєте собі ще 10 хвилин доспати, а потім,
часом примушуючи себе, встаєте - За день ви встигаєте зробити купу справ: відвідати заняття, виконати домашнє завдання, погуляти з друзями, подбати про домашніх улюбленців і допомогти мамі з приготуванням вечері.
А Ні, я ледве знаходжу сили на домашнє завдання
Б Половину справ зі списку виконую точно
В Я встигаю ще й склеїти нову модель літачка
або пошити нове вбрання для своєї ляльки
Не втомилися відповідати на запитання тесту? Тоді варто пройти його до кінця й отримати дієві поради, що допоможуть здолати втому. Це зможуть зробити усі читачі друкованої версії журналу “Джміль”. Приєднуйтеся!
- Поміркуйте, від чого і коли ми втомлюємося.
- Чи буває втома приємною?
- Чи те, що ми втомлюємося, завжди погано? Пограйте в гру “Добре — погано” і визначте переваги і недоліки втоми.
- Чи хотіли б ви бути невтомними? Чому?
Подобаються тести? У Джмелика є й інші — розгортайте випуски, проходьте тестування і читайте слушні поради.
“Чи вмієте ви розпоряджатися грошима?” (“Джміль”, 2018, № 10): розв'язуємо задачки Джмелика, читаємо поради від свинки-скарбнички, проходимо тест на ощадливість і розмірковуємо над тим, що це таке, з'ясовуємо, що саме і коли варто заощаджувати. |
|
“Як Петрик та Івась лікували ґавеня” (“Джміль” 2019, № 5): пригоди Петрика та ґавеняти-Шкоденяти — історія про те, як хлопчик лікував пташеня, і що з цього вийшло + тест на знання правил поводження з ліками й термометрами. |
|
“Театр відчиняє двері” (“Джміль” 2019, № 2) — тест глядача та бесіда з малятами за сюжетною картиною, яка занурює їх у яскравий світ сценічного мистецтва, дає можливість відчути себе справжніми глядачами і нагадує правила поведінки у театрі. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація допомагає розкрити дітям вплив режиму дня на самопочуття людини, значення міцного сну для підтримання здоров'я та гарного настрою, а також навчити їх ефективно знімати втому, планувати власний розпорядок розумової праці та відпочинку.
Зверніть увагу малят на те, що уві сні ми набираємося сил, відпочиваємо після денних справ. Тож важливо забезпечити умови для гарного відпочинку, тоді й прокинемося ми у гарному настрої.
Обговоріть з дітьми такі питання: чи завжди їм удається заснути одразу? Що варто робити у випадках, коли сон довго не приходить? Які предмети допоможуть створити затишок, таємничу атмосферу, налаштуватися на добрий відпочинок? Як ви налаштовуєтесь на сон? Коли заснути буває важко? Чому? Що б ви порадили тим, хто опинився у такій ситуації?
Матеріал стане у пригоді на уроках інтегрованого курсу "Я досліджую світ".