Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Як Петрик та Івась лікували ґавеня
Пам'ятаєте хлопчика Петрика та його бешкетне пташеня? Про них ми розповідали вам у Службі безпеки ("Джміль", 2019, № 3). Пригоди Петрика і ґавеняти, якого прозвали Шкоденям, продовжуються!
Візит лікаря
— Лікаря викликали? — на порозі стояв вусань у червоній куртці з невеличкою валізою в руках.
— Так, так. Проходьте, будь ласка, — запросив тато лікаря до Петрусевої кімнати.
— Ну що, хлопче, зараз подивимося, хто кого і чим лікував, — лікар заклопотано схилився над хлопчиком.
Уважно оглянувши Петрика, він заспокійливо кивнув татові:
— Схоже на те, що все гаразд — ваш хлопчик ніяких ліків не вживав.
— Так я ж і казав, що ми з Івасем ліків не пили! — вигукнув Петрик. — Ми ґавеня лікували.
— Хіба можна давати комусь пігулки, не порадившись із дорослими? — обурено запитав лікар. — Неправильне вживання ліків може призвести до отруєння і навіть до смерті. І я зараз не тільки про птаха кажу.
— Пхе! Це гіркими ліками можна отруїтися. А смачненькими — ніколи! — вигукнув Петрусь.
Лікар поклав руку хлопчикові на плече:
— Помиляєшся, Петрику. Це раніше пігулки були гіркі, а тепер люди виготовляють смачні й гарні барвисті пігулки. Але вони — не цукерки! Якщо з'їсти більше пігулок, ніж треба, або ненароком ковтнути ті, що не призначені дітям, можна отруїтися. Тоді виникає слабкість та сонливість, можна навіть знепритомніти. У таких випадках треба якнайшвидше промити шлунок, пити багато води, а ще — терміново викликати швидку допомогу, як це й зробив твій тато. До речі, погляньмо на пташку: як вона почувається після вашого лікування? — лікар підвівся і відчинив двері на балкон.
Тест від Петрика
Петрик добре запам'ятав цю небезпечну пригоду та поради, які дали йому лікар і тато. А потім навіть склав невеличкий тест на знання правил поводження з ліками й термометрами.
- Якщо дитина раптом відчує, що захворіла, треба:
а) сказати про це дорослим — вони знають, чим допомогти,
або викличуть лікаря;
б) потерпіти й нікого не турбувати такими дрібницями;
в) випити ліки, які зазвичай дає мама.
…
Хочете дізнатися, як хлопчик врешті-решт урятував ґавеня-Шкоденя? Ставайте читачами друкованої версії журналу “Джміль”, і зможете дочитати пригодницьку історію до кінця, пройти тест на знання правил поводження з ліками та термометрами і точно знати, що і як треба робити, аби не завдавати рятувальникам зайвого клопоту.
- Чи опинялися ви в ситуації, коли треба було терміново допомогти приятелю? Що і як ви робили?
- Що нового ви дізналися, прочитавши цю історію? Як діятимете тепер?
- Коли ви можете зарадити самі, а коли необхідна допомога дорослих?
Ще одну пригодницьку історію про ґавеня та Петрика можна прочитати ось тут.
“Пригоди на балконі, або Гострі речі — небезпечні” (“Джміль”, 2019, № 3) — оповідка про небезпечні витівки "нечистої сили". Як рятувати тих, хто необачно поводиться із гострими предметами. Правила поводження з гострими, колючими та ріжучими предметами для маленьких непосидьків. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Нова пригодницька історія про ґавеня-Шкоденя допоможе легко й дотепно ознайомити дошкільників та молодших школярів із правилами поводження з ліками та термометрами.
Цінність публікації в тому, що ми не просто перелічуємо правила поведінки, а допомагаємо дітям самостійно розібратися, що і як слід робити, чому саме так. У результаті правила стають усвідомленими, легше запам'ятовуються, діти інакше до них ставляться, адже розуміють, що це не просто забаганки.
Дітям легко увійти в сюжет історії ще й тому, що у персонажах вони легко впізнають себе та своїх батьків, адже таке ґавеня-Шкоденя цілком може з'явитися і в їхній оселі. А якщо й не з'явиться, то інші подібні ситуації можуть виникнути у будь-який час.
Публікація допоможе провести виховну годину, влаштувати захопливий квест, а потім разом поміркувати, як краще зберігати ліки.