Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 7-8 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Обрані часом
Бесіда за картинами Володимира Слєпченка
Словничок
Портрет — мальоване, скульптурне або фотографічне зображення людини чи групи людей.
Потяг мчав Пензлика з міста. Швидкість зростала, і люди, дерева та будинки втрачали чіткі обриси. Весь пейзаж неначе поділився на довгі горизонтальні лінії.
“Як на картинах народного художника України Володимира Слєпченка, — сяйнула Пензликові думка. — Він малює видатних особистостей подібним чином — ніби у стрімкому плині часу...”
Пензлик відкрив альбом "Обрані часом. Галерея портретів славетних українців". Понад 60 портретів — люди різних епох і професій, різного віку та вдачі. Що ж їх об'єднує? Вони своєю працею й творчістю допомогли Україні стати сильною і прославили її на весь світ!
- Чиї портрети ви хотіли б побачити?
- Поміркуйте, чому художник назвав свою серію портретів видатних людей "Обрані часом".
На стадіоні
- Чи впізнали ви видатного українця, який дивиться на нас із цього портрета? Якщо ні, спробуйте здогадатися про сферу його діяльності. Що стало підказкою?
- Що ви можете сказати про В. Лобановського за його портретом? Які риси характеру зуміли в ньому розгледіти? Які кольори обрав художник для цієї картини? Чому?
- Яких іще спортсменів ви знаєте? Яким видом спорту захоплюєтесь?
Побувати на вернісажі динамічних картин, у яких ми немов бачимо швидкий рух часу, дізнатися про особливості творчої манери художника та роздивитися портрети князя Володимира Святославича, Катерини Білокур, Святослава Вакарчука зможуть читачі друкованої версії журналу “Джміль”.
- Як ви гадаєте, чому художник вдався до такої незвичайної техніки?
- Для яких сюжетів використали б таку саму техніку ви? Чому?
- Уважно роздивіться портрети. Знайдіть там підказки і розкажіть якомога більше про зображених на них людей.
- Портретами яких іще видатних українців варто доповнити цей альбом? Що ви про них знаєте?
- Знайдіть потрібні світлини та створіть власні фотоальбоми видатних українців. Розкажіть про кожну особистість своїм друзям.
“Дух свободи” (“Джміль”, 2013, № 1). Ознайомтеся з яскравими картинами українського художника Олега Шупляка, створеними у незвичайній техніці: уважна людина знайде у кожному полотні одразу два сюжети — один одразу впадає у вічі, другий — прихована загадка. |
Завантажуйте електронний додаток
Обрані часом
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Вернісаж полотен сучасного українського художника Володимира Слєпченка та серія бесід за його картинами допомагають ознайомити дошкільників і учнів початкових класів з видатними особистостями — творцями історії України, а також із цікавою живописною технікою, портретом як жанром мистецтва.
Запропонуйте дітям уважно роздивитися портрети і спробувати розповісти про зображених на них людей якомога більше (це варто робити, навіть якщо діти не впізнали особистість), пояснити, яким чином художник передав цю інформацію про своїх персонажів.
Варто знайти фотографії видатних людей, які найбільше розповідають про них, та створити свою версію галереї "Обрані часом". А ще можна влаштувати виставку фотопортретів однокласників, яка допоможе розповісти батькам і знайомим про своїх товаришів.
Публікацію можна використати на заняттях з художньо-естетичного розвитку, образотворчого мистецтва, патріотичного та громадянського виховання, уроках курсу "Мистецтво", інтегрованого курсу "Я досліджую світ", вона може також стати частиною тематичної виховної години.