Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 7-8 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Мандруємо Україною
Збирайте друзів, яким подобається подорожувати, щоб разом пограти і ознайомитися з різними містами України.
Правила гри
Лічилка
Зараз я лічитиму,
Хто із нас xодитимe.
Якщо випаде на тебе —
Значить, так тобі і треба!
Віра Правоторова
Варіант 1 (з підказками)
Підготуйте:
- ігрове поле (див. с. 16-17 журналу);
- бонусні фішки;
- карту-підказку (обкладинка журналу "Джміль", 2015, № 1).
У кімнаті стоять два столи на досить великій відстані один від одного. На столах розкладені карти, на одному — з підписаними назвами міст, на другому — з числами. Біля другого розташовуються гравці й обирають лічилкою того, хто ходитиме першим.
Учасник називає одне з чисел від 1 до 24, інші мають назвати відповідне місто. Той, хто назвав його першим, отримує бонусну фішку і загадує наступне число. Щоб скористатися картою-підказкою, гравець має запам'ятати, де на ігровому полі розміщене загадане число, підбігти до карти з підписаними містами, прочитати і запам'ятати назву відповідного міста, повернутися назад і промовити цю назву. Такий прийом допомагає дітям навчитись орієнтуватися на карті України.
Сподобалася гра? Запам'ятали назви українських міст? Отже, рівень "Новачок" ви пройшли, тепер можна перейти до складніших варіантів гри - "Хто швидше?" та "З листівками". Це легко зможуть зробити читачі друкованої версії журналу “Джміль”, які отримають ігрове поле, ознайомляться з правилами для "знавців" та "майстрів".
Добре підготуватися до гри і успішно пройти всі її рівні допоможуть інтерактивні карти — “Фонтани України” та “Моя Батьківщина”.
- Пригадайте дивовижні місця України, рідного регіону, свого міста. Розкажіть про них друзям.
- Придумайте загадки про цікаві місця рідного міста. Чи легко відгадають їх ваші друзі?
- Чому ваше місто називається саме так? Звідки походить його назва?
- Дізнайтеся, про що можуть розповісти назви річок, озер, міст, вулиць, площ.
“В іменах моя земля” (2015, № 1) — розповідь Джмелика про несподівані історичні факти, вірші про назви міст України. |
|
“Збережемо та примножимо багатства України“ (2015, № 1) — добірка сюжетних малюнків на екологічні теми та настільні ігри на їх основі. |
Завантажуйте електронний додаток
Мандруємо Україною
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Настільна гра допомагає ознайомити дошкільнят і молодших школярів з різними областями України. Орієнтуючись на зображення особливих місць різних регіонів, діти можуть знайти свою рідну область, її обласний центр, пригадати, чим вона відрізняється від інших.
Граючи, малята більше дізнаються про минуле і сьогодення України, її історичні пам'ятки, природні ресурси, скарби рідної землі, професії, характерні для різних місцевостей, видатних земляків тощо; розвиватимуть критичне мислення, зв'язне мовлення, увагу, пам'ять.
Публікація допоможе провести захопливу освітню подорож Україною, розгорнути проект з українознавства та громадянського виховання для дітей дошкільного віку та учнів молодших класів, провести інтегрований день чи тиждень, уроки курсу "Я досліджую світ".