Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 7-8 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Винаходи українців, що змінюють майбутнє
Спробуйте-но сьогодні уявити своє життя без холодильника, електричної лампочки, олівця та ручки! А колись усі вони, як і кожна річ, якою ми користуємося, були новинками. Як гадаєте, чи в наш час з'являються нові пристрої та технології? Дізнайтеся про винаходи, які народилися у нашій країні!
Аналіз крові без крові
Ви, напевне, хоч раз у житті здавали аналіз крові. При цьому проколюють пальчик, краплинку крові набирають у стерильну пробірку, щоб розглянути її під мікроскопом. Лаборант визначає, скільки і яких компонентів у вашій крові, а лікар на основі отриманих даних може зробити висновок про стан вашого здоров'я.
- Чи подобається вам здавати аналіз крові? Чому?
Уявляєте? Тепер можна отримати необхідну інформацію про кров, не проколюючи пальця! Для цього доктор медичних наук Анатолій Малихін створив спеціальний прилад — "Біопромінь". Над своїм винаходом учений працював 20 років!
Лікар прикріплює на певні ділянки тіла людини п'ять датчиків і вводить дані про вік, стать, зріст, вагу, частоту пульсу і дихання пацієнта. Після цього на екрані з'являються показники, що відображають стан його крові.
Новий прилад здобув визнання у багатьох країнах світу, отримав почесні нагороди Німецької академії природничих наук та міністерства охорони здоров'я Саудівської Аравії.
Дізнатися про інші дивовижні винаходи українців: технологію опріснення морської води, рукавичку, що "розмовляє", екологічні батарейки — зможуть читачі друкованої версії журналу “Джміль”.
- Які ще найновіші винаходи вам відомі? Чим вони допомагають вам у повсякденному житті? Чи є серед них винаходи наших співвітчизників?
- Як гадаєте, чи можуть діти бути винахідниками? З'ясуйте, які винаходи були зроблені дітьми.
Цікаво, що 17 січня відзначають День дитячих винаходів”. Більше дізнайтеся про нього у рубриці “Свято щодня” на сайті журналу "Джміль". |
|
“Природа — мудрий винахідник“ (2015, № 2). Розповідь-дослідження про біоніку і про те, звідки беруться ідеї для створення нової техніки, як співпрацюють учені й інженери; спостереження на будівництві, у міському парку, океанаріумі; цікаві завдання, виконуючи які, можна відчути себе справжнім винахідником. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація є чудовою нагодою розповісти дошкільнятам і молодшим школярам про винаходи, які можуть безпосередньо вплинути на наше життя, показати результат праці науковців та інженерів, внесок українських фахівців у розвиток передових технологій у світі.
Матеріал пропонує малятам "спробувати на смак" професії науковця й інженера, показує, наскільки вони цікаві та потрібні, спонукає стати дослідниками і винахідниками; активізує пізнавальну діяльність дітей, розвиває критичне мислення, доказове мовлення, вчить висувати власні ідеї, не боятися нестандартних рішень, робити висновки, пояснювати.
Публікація допоможе провести інтегрований день чи тиждень, уроки курсу "Я досліджую світ", може стати приємною несподіванкою на заняттях з ознайомлення з довкіллям, інформаційної культури, уроках з природознавства.