Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера («Джміль» № 2 /2014) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Фонтани власноруч
Після прогулянки біля чудових київських фонтанів Джмелик замислився: “Цікаво, як це так виходить, що вода не тече вниз, а злітає вгору?”. Дослідниця Книжечка знає відповідь на це запитання. Вона погодилася не лише розповісти, а й показати, як працюють фонтани, тож запросила всіх охочих до Клубу допитливих.
Під тиском води
Підготуйте:- пластикову пляшку з відрізаним дном;
- кришку з отвором;
- дві пластикові трубочки з гофрованим згином;
- пластилін;
- воду.
1. Попросіть дорослих зробити у кришці отвір (ножем чи розжареним цвяхом), закрийте нею пляшку.
2. З’єднайте дві трубочки, зігнувши їх у вигляді літери “П”.
3. Просуньте кінець трубочки в отвір кришки. Заліпіть отвір пластиліном, щоб уникнути підтікання.
4. Переверніть пляшку догори дном, затисніть отвір трубочки пальцем і наповніть пляшку водою. Коли відкриєте вихід з трубочки, вода битиме фонтаном. Так буде доти, доки рівень води в пляшці не зрівняється з відкритим кінцем трубки. Спробуйте пояснити, чому це так.
Почитати докладну інструкцію і легко та безпечно виготовити з дошкільнятами й учнями молодших класів хімічний фонтан та створити фонтан силою власного подиху ви зможете, побувавши на засіданні Клубу допитливих на сторінках журналу “Джміль”. А передплативши журнал, станете постійним членом клубу і не пропустите жодного цікавого дослідницького матеріалу для роботи з дітьми.
Розгорнути з дошкільнятами й учнями молодших класів захопливу проектну діяльність з теми “Фонтани навколо нас” вам допоможе електронний додаток, у якому ви знайдете: інтерактивну карту “Фонтани України”, вернісаж картин з фонтанами художників різних часів, добірки ілюстрацій “Несподівані фонтани світу” і “Фонтани у живій та неживій природі” і ще багато інтерактивних пізнавальних презентацій для роботи з дітьми.
Презентації електронних додатків можна використовувати на різних заняттях з дітьми. Знадобиться лише ваша фантазія і наша допомога, яку ви знайдете у Методичному довіднику та методичному забезпеченні електронних додатків. Так, наприклад, інтерактивна карта “Фонтани України” може стати складовою проекту “Моя Україна”.
Завантажуйте презентації
Фонтани України. Інтерактивна карта
Фонтани в природі. Ілюстрації для бесіди з дітьми
Картини з фонтанами. Як намалювати рух води
Несподівані фонтани світу. Ілюстрації для бесіди з дітьми
<< До змісту номера («Джміль» № 2 /2014) Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.