Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 7-8 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Залізниця: подорожуйте безпечно
Літо — пора мандрівок. Вирушаючи в дорогу, пригадайте правила безпеки. У цьому вам допоможуть Пензликові замальовки. Хто на них чинить правильно, а хто наражається на небезпеку? Закрийте журнал і назвіть із пам’яті усі правила. Вдалося? Тоді щасливої дороги!
- Не ходіть по коліях і вздовж них. Це дуже небезпечно!
- Залізнична платформа — не місце для гри. Не варто тут бігати і пустувати.
- Не виходьте на колії. Якщо у вас щось упало, попросіть дістати цю річ працівників вокзалу.
- Потяг сигналізує про своє наближення свистками і гудками. Почувши такий сигнал, негайно відійдіть від краю платформи.
- Стійте на відстані не менше двох метрів від краю платформи.
Пензликові мальовані правила безпеки під час посадки на потяг та його руху зможуть роздивитися читачі друкованої версії журналу “Джміль”.
- Краще запам’ятовується те, що добре зрозумів. Поясніть товаришу, чому потрібно дотримуватися кожного з цих правил. Чому саме так діяти безпечно?
- Пригадайте свої мандрівки на різних видах транспорту. Які правила безпеки додали б до Пензликових ви? Чому?
- Пензлик радить намалювати спеціальний знак (піктограму) для кожного правила безпеки. Тоді вони легше запам’ятовуватимуться. Спробуйте!
“Я загубився! Я знайшовся!” (“Джміль”, 2014, № 3) — ілюстрована інструкція для дітей, що пояснює, як слід поводитись, коли загубився.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Ілюстровані правила поведінки на залізниці дадуть дітям можливість "побачити" ситуації, пов'язані з порушенням правил, змоделювати їх з допомогою іграшок, уявити наслідки.
У результаті такої діяльності знання правил стає свідомим, діти сприймають їх як такі, що їх необхідно дотримуватись заради безпеки, власної та інших людей.
Матеріал допоможе нестандартно й цікаво провести урок інтегрованого курсу "Я досліджую світ", виховну годину чи бесіду про правила поведінки у різних ситуаціях повсякденного життя.