Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Фотоекспедиція
Незабаром відбудеться всесвітня конференція з дослідження підводного світу. Вчені з усіх країн готують цікаві доповіді, щоб здивувати колег новими відкриттями. У наукових колах давно ходять чутки про існування дивовижної тварини, яка живе у найглибшому місці океанського дна — Маріанській западині. Але нікому поки що не вдалося сфотографувати диво-істоту. Команда дітей-учених з України вирушає у небезпечну морську подорож на підводному човні. У дорозі на дослідників чекають непрості випробування. Тільки наполегливість та сміливість допоможуть їм розкрити таємницю. Чи вдасться вашій команді сфотографувати унікальне морське диво?
Підготуйте: кубик із цифрами або крапочками, по фішці для кожного гравця.
Правила гри
Кількість гравців — від 2 до 6.
1. Ознайомтеся із завданнями та правилами гри. Оберіть один з варіантів її завершення.
Варіант 1. Гра завершується тоді, коли один з учасників зупиняється на полі із зображенням фотоапарата. Причому фішка має зупинитися саме на цій клітинці, а не далі, тому гравець, стоячи біля фінішу, у свій хід кидає кубик доти, поки не випаде потрібне число.
Варіант 2. Гра вважається завершеною, коли всі гравці дійдуть до клітинки з зображенням фотоапарата. У такому випадку учасник може завершити гру, викинувши навіть більше число, ніж потрібно, щоб пройти до фінальної клітинки.
Читачі друкованої версії журналу “Джміль” зможуть стати членами команди дітей-учених і здійснити дивовижну морську подорож на підводному човні, повну небезпек і цікавих відкриттів, адже саме вони дочитають до кінця правила і отримають яскраве поле для гри.
Добре підготуватися до експедиції — більше дізнатися про морських мешканців, яких ви можете зустріти дорогою до Маріанської западини, допоможуть такі публікації.
“Хто здивує найбільше?” (2018, № 5-6) — невеличкі науково-пізнавальні тексти для малят про морських і прісноводних тварин та незвичайні здібності деяких із них. |
|
“Листяний морський дракон“ (2018, № 5-6) — оповідання зі словами-картинками про морського коника-ганчірника — незвичайного дракона, якого ніхто й не думає лякатися. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Інтегрована настільна гра, у якій дошкільнята та молодші школярі вчаться працювати разом, узгоджувати свої дії, лічити. Протягом гри можна запланувати ділянки, де гравці мають "фотографувати" морських мешканців. Мешканець вважається сфотографованим, якщо гравець знайде його на світлині (комплект відповідних фотографій заздалегідь готує педагог), пригадає назву та розповість про його особливості.
Наприкінці гри варто розповісти дітям про Маріанську западину, її мешканців, подивитися відео, уявити себе дослідниками підводного світу і поміркувати, чому в Маріанській западині живуть такі чудернацькі тварини, чому там мало водоростей тощо.
Матеріал можна використовувати у позаурочний час, під час самостійної діяльності дітей. Він також пожвавить заняття з ознайомлення з довкіллям та уроки природознавства, стане цікавим підсумком тематичного тижня, заключним етапом освітнього проекту тощо.