Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Хто здивує найбільше?
Сьогодні вам пощастило бути суддями на конкурсі “Овва! Ну й дива!”. Прочитайте розповідь про кожного учасника, порадьтеся з друзями і позначте наліпкою із зображенням корони того, хто вразив вас найбільше.
Щука
Щука вважається найхижішою рибою річок та озер. Її ще називають “прісноводною акулою”. Вона може жити 20–25 років, полюючи на дрібну рибу і навіть на водяних тварин.
Захопливо, авжеж? Ще більше цікавинок про морських та прісноводних мешканців зможуть відкрити для себе читачі друкованої версії журналу “Джміль”. Вони прочитають про дельфіна, морського коника, жабу, рака, а також про медуз, які належать до найдревніших на Землі, адже вони існували ще до появи динозаврів.
А ще саме читачі друкованої версії журналу “Джміль” отримають яскраві наліпки та розв’яжуть казкове завдання.
- Чим ці тварини дивовижні?
- Знайдіть серед них родича листяного морського дракона. Чим ці тварини схожі? Чим відрізняються?
- Чи є у прісноводних тварин заморські родичі? Які саме? Чим вони схожі? Чим відрізняються?
Завантажуйте електронний додаток
“Хто здивує найбільше?”
Електронний додаток з'явиться на сайті незабаром.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Добірка невеличких історій про морських та прісноводних мешканців, з яких діти узнають незвичайні факти про водних тварин. Важливо не тільки прочитати з малятами історії, а й, відштовхнувшись від їхнього змісту, здійснити міні-дослідження — мандрівки у глибини водойм.
Ознайомте дошкільнят і молодших школярів з різними тваринами, порівняйте їх, дослідіть зв'язок між їхніми особливостями і умовами життя, пошукайте інші цікавинки про них. Варто також спробувати обережно пошукати мешканців прісних водойм, які є поблизу закладу, поспостерігати за ними, побачити, що не такі вже вони й звичайні (просто ми звикли до них і не завжди здатні помітити їхню неповторність і своєрідну красу).
Матеріал буде корисним під час занять з ознайомлення з довкіллям та уроків природознавства, стане гарним зачином тематичного тижня, освітнього проекту тощо.