Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 9 /2017) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Сузір’я зодіаку: Діва та Терези
Сузір’я Діви
На ділянці неба, що називається сузір’ям Діви, можна спостерігати близько 190 зір. Це найбільше сузір’я зодіаку! Найкраще його видно на нічному небі у квітні-травні.
Як знайти Діву? За її найяскравішою зорею, що має назву Спіка (у перекладі з латини — “колос”). Проведіть уявну дугу через три зорі ручки ковша Великої Ведмедиці вниз, до жовтогарячої зорі Арктур, а потім іще нижче, до наступної яскравої зорі.
Це цікаво!
Спіка в 7 разів більша
і у 12 тисяч разів
яскравіша за Сонце.
А ще, на відміну
від Сонця, вона
не жовта,
а блакитна.
Сонце “гостює” у сузір’ї Діви з середини вересня до кінця жовтня. Саме на цей час припадає день осіннього рівнодення (23 вересня), коли день триває рівно стільки ж, скільки й ніч.
Читачі друкованої версії журналу “Джміль” також дізнаються про те, що Спіку можна побачити не тільки на небі, а й на прапорі великої держави, прочитають легенду про Діву, яка сяє на небосхилі, й продовжать космічну мандрівку в сузір’ї Терезів, а ще вони розв’яжуть цікаву задачку з наліпками-метеоритами і... почують таємничі сигнали з космосу. Звідки вони? Хто їх послав? Навіщо?
Розповіді для малят про сузір’я зодіаку
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Розповідь про зодіакальні сузір’я, які “провідує” Сонце з середини вересня до середини листопаду, доповнює матеріал освітнього проекту для дошкільнят і молодших школярів “Близький далекий космос”.
Діти не тільки ознайомлюються зі стародавніми легендами, а й дізнаються багато цікавого про зірки, що складають сузір’я, фантазують.
Така публікація може доповнити космічними цікавинками уроки природознавства, заняття з ознайомлення з природою.