Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера («Джміль» № 9 /2017) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Пригоди Катрусі в країні Невмиванії
Сценарій оперети для театру предметів
І наостанок — іще одна пригода, у якій доведеться поборотися з брудом! Обирайте собі ролі, вивчайте пісеньки (репліки не обов’язково запам’ятовувати дослівно) і запрошуйте глядачів! Сценарій можна розіграти як звичайну виставу або як театр предметів.
Дійові особи: Будильник, Катруся, Мило, Рушничок, Зубна Щітка, Паста, Гребінець, Тарілка Каші, Яблуко, Склянка Йогурту, Булочка, Нечупара, Бактерії: Ангінко, Дизентерійко, Карієс, Йогурт, Гребінці-вартові, Мочалки, Королева Чистоти (дорослий).
Декорації та реквізит: ліжко, подушка, ковдрочка, мило, рушник, дві зубні щітки й паста, гребінці, кошик зі смаколиками, дві склянки йогурту, арки “Країна Невмиванія” і “Королівство Краси та Здоров’я”, зображення лісу з гребінців, “калюжі” та “джерело” (відрізи тканини), два люстерка, мильні бульбашки.
Знайомство з Бактеріями
Лунає загрозлива музика. На сцену, скрадаючись, виходять Бактерії (їхні імена написані на костюмах), нахиляються над дітьми, водять над ними руками. Потім сідають трохи осторонь. Катруся і Нечупара прокидаються, стогнуть.
Катруся. Ой-ой-ой! Живіт болить!
Нечупара. А в мене голова і горло.
Бактерії сміються, наближаються до дітей.
Нечупара. А-а-а, це Бактерії! Від них тут не сховаєшся, доведеться трохи похворіти-потерпіти...
Дизентерійко (співає)
Ангінко (співає)
2. Морозива побільше їжте
І сумніви усі облиште.
У горлі вашім оселюся.
Вам боляче? Я веселюся!
Карієс (співає)
3. Брудними зуби залишайте,
А пасту й щітку викидайте.
Хай будуть чорні та брудні
Й молочні зуби, й корінні.
Бактерії (разом)
В країні цій найголовніші ми!
Катруся. Невже ви нікого не боїтеся?
Дизентерійко. Ми боїмося лише Води, Мила, Зубної Щітки й Пасти.
Карієс. Вони — наші найлютіші вороги, бо безжально знищують нас, де тільки стрінуть.
Ангінко. Але в цій країні їх немає, тож можемо розважитись як слід. Потанцюємо?
Катруся. Ой, щось мені не хочеться... Все болить. Я краще посиджу.
Нечупара. А я полежу.
Ангінко. Зараз ви трохи похворієте, ще більше ослабнете, то ми ще й не так розгуляємося. (Потирає руки). А поки ви тут валяєтеся, підемо шукати інших замурзаних дітей.
Бактерії виходять.
Як і чому Катруся-вередуся опинилася у країні Невмиванії, які ще пригоди трапилися з нею, звідки прийшла допомога і яким був хепі-енд, дізнаються читачі друкованої версії журналу “Джміль”.
Читайте повний текст сценарію, вивчайте нові пісні й спробуйте себе у ролі акторів на Малій сцені. Вдалої прем’єри! Щасти!
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Оперета може стати музичною родзинкою тематичного тижня чи підсумком екологічного освітнього проекту, серії занять або уроків з природознавства, на яких дошкільнята й молодші школярі досліджують, до чого може призвести ігнорування правил гігієни, розуміють, що вимоги дотримуватись їх — це не просто примха дорослих, вчаться бути охайними.
Готуючи цю веселу постановку, діти співпрацюють, розвивають сценічні й музичні здібності, мовлення, пам’ять, увагу та уяву. Така весела інтегрована робота чудово активізує пізнавальну діяльність і фантазію малят.