Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 9 /2021) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Інструкція “Як потрапити в казку”
Збирайте колекцію незвичайних віршів у Самчитайликах за цей рік!
- Посади Ріпку.
- Спечи Колобка.
- Попоїж із паном Коцьким.
- Заспівай із псом Сірком.
- …
Сподобався початок? Ставайте читачами друкованої версії журналу “Джміль” — і отримаєте повний текст незвичайної інструкції, а на додачу ще й запитання, які цікаво обговорити у групі чи класі або зі знайомими при нагоді.
Сподобався верлібр? Хочете ще? Переходьте за посиланнями!
“Вірші веселенькі про родину всеньку” ("Джміль", 2018, № 3) — жартівливі віршики сучасних поетів про кожного члена родини та веселі події, які час від часу трапляються у будь-якій сім'ї. |
|
“Вірші, що навіяла зима” ("Джміль", 2015, № 6) — зимові вірші сучасних українських поетів: снігова закличка, вірш-малятко, незвичайні вірші (верлібри), цикл поезій про ангелів — та бесіди з дітьми на їх основі, а також словесні ігри “під ялинку”. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
У сучасній світовій літературі, дитячій зокрема, дуже популярні верлібри — вільні неримовані вірші. Зверніть увагу дітей на влучні слова, які допомагають упізнати казки. Які це частини мови? Які яскраві образи вони викликають в уяві? Обговоріть із малятами, чому поданий вірш названо інструкцією, спонукайте відтворити його рядки за допомогою пантоміми, жестів.
Запропонуйте малятам продовжити цей верлібр або ж скласти власний, зашифрувавши улюблені казки так, аби інші діти змогли їх упізнати.
Публікація буде корисною під час уроків курсу "Українська мова та читання", занять чи уроків з розвитку мовлення, може стати приводом для бесіди за змістом віршів, розгортання різноманітної інтегрованої діяльності.