Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2021) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Хто за все заплатив?
Бесіда про податки
Чекаючи, поки мама закінчить свої ранкові справи та відведе його в садок, Антон радісно спостерігав, як маленький каток спритно ганяє по його рідній вуличці. Це ж справжнє свято! Тепер тут не буде тих огидних ям, які після дощу перетворюються на безмежні брудні баюри! І можна буде без проблем кататися хоч на велосипеді, хоч на роликах, якщо, звісно, умієш. Коли з хвіртки вийшла мама, Антон із захватом повідомив:
— Мамо, нарешті якісь добрі люди вирішили полагодити нашу дорогу! Дивися, скільки тут техніки! А ось ця машина привезла асфальт…
Мама поспішала на роботу, тож не стала розглядати машинерію, а взяла Антона за руку і лише невдоволено промовила:
— Де ж вони раніше були! Скільки тут машин без коліс залишилося через ці вибоїни!
Антон навіть трохи образився за “добрих людей”, які так завзято працювали цього ранку:
— Мамо, вони ж, мабуть, цеє… Гроші заробляли… Щоб купити все, що треба для ремонту… Оцей асфальт… І пальне для машин.
Тут мама зупинилася, уважно поглянула Антонові в очі й сказала те, чого він зовсім не чекав:
— Антосю, за все це ми з тобою вже давно заплатили — своїми податками. Але дочекалися ремонту дороги лише зараз.
А ваші діти також здивувалися? Ще б пак, адже вони ще не прочитали нову пізнавально-практичну економічну історію Джмелика про обов'язкові виплати — податки. Тож поспішайте клікнути на кнопку, щоб стати читачами друкованої версії журналу “Джміль” і отримати повні випуски журналу.
Школа економіки постійно діє на сторінках журналу. Пригадайте, чи, бува, не пропустили ці уроки.
“Про доходи і витрати (2019, № 2): розповідаємо малятам, що таке бюджет, навіщо він потрібний, як передбачати витрати та доходи у родині. |
|
“Звідки беруться гроші (2018, № 5-6) — мінідослідження: що таке зарплатня, хто, як і за що отримує гроші, чому різні люди отримують різну зарплатню. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація допомагає доступно розкрити дошкільнятам і молодшим школярам важливі життєві поняття. Перетворіть розмову Джмелика і Нотки на мінідослідження — попросіть малят розпитати батьків про податки, які вони сплачують, поговоріть про те, як вони витрачаються і чи можемо ми впливати на цей процес.
Спонукайте малят ставити запитання і відповідати на них, шукати різні варіанти. Користуючись нагодою, варто показати дітям чеки із супермакетів, розібратися в тому, яка інформація на них зазначена та для чого вона потрібна. Чим базари відрізняються від магазинів? І чи завжди варто купувати товари без чека?
Запропонуйте дітям придумати сюжетні задачі на тему публікації, розв’язати їх, отримуючи таким чином додаткову інформацію для роздумів та прийняття рішень.
Матеріал стане у пригоді на виховних годинах, заняттях / уроках з економічного виховання.