Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 12 /2021) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Про що думають сніговики
Як тільки випадає сніг, повсюди — на дитячих майданчиках, у парках та й просто біля будинків — з’являються ці кумедні зимові істоти. Чим вони зайняті? Про що думають? Прочитайте віршики, а потім створіть “домашні” версії сніговиків, які не тануть і можуть виступати в ляльковому театрі. Інсценізуйте вірші й показуйте всім охочим.
Сніговик-питайлик
Сніговик Морквяний Ніс
Вгору віника підніс
І питає:
— Перехожі,
Чом на мене ви не схожі?
Я стою, а ви в бігах,
Ви у пальтах, у шапках...
Гей, скажіть, у вас носи,
Як у мене, для краси?
ПІДГОТУЙТЕ:
- картонні втулки від паперових рушників чи туалетного паперу
- білий та кольоровий папір
- ножиці
- клей
- основу від пірамідки (її можна також зробити самим, закріпивши паличку на підставці з пінопласту або цупкого картону)
ЗРОБІТЬ
- Виріжте з білого паперу кружечки, а з кольорового інші деталі: ґудзики, очі, ніс, шарфик, рукавички, капелюх тощо (аби спростити й прискорити процес лялькотворення, їх можна намалювати).
- …
Ставайте читачами друкованої версії журналу “Джміль”, і зможете виготовити кумедних сніговиків власноруч. Читайте вірші на сторінках журналу і розігруйте веселі сценки зі сніговичками, які не тануть.
Подобається відчувати себе режисером і актором водночас? Тоді готуйтеся до наступних прем’єр!
“Театр рук” (“Джміль”, 2020, № 1) Створюємо картонних акторів, читаємо вірш у ролях і розігруємо виставу для рідних та друзів. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація допомагає організувати інтегровану діяльність із дошкільнятами та молодшими школярами: створити кумедних зимових істот — сніговичків, які не тануть і можуть виступати в ляльковому театрі. Обговоріть з дітьми: які характери у сніговиків; якими голосами вони промовлятимуть свої репліки у виставах; які пригоди можуть трапитися з ними у місті чи селищі, у парку чи в лісі.
У журналі ви також знайдете ідеї, які допоможуть перетворити кумедних сніговичків на математичний тренажер із додавання.
Цей матеріал допоможе залучити малят до театралізованої й образотворчої діяльності, провести інтегровані заняття чи уроки з розвитку мовлення, літературного читання, української мови, математики, а також курсів “Я досліджую світ” та “Мистецтво”.
Така інтегрована робота активізує пізнавальну діяльність і фантазію малят, сприяє розвитку сценічних здібностей, мовлення, пам’яті, уваги та уяви.