Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 9 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Хто може полетіти в космос?
Упевнений, що багато хто з читачів журналу
мріє здійснити космічну мандрівку.
Я розповім вам, що для цього потрібно!
Чек-ліст майбутнього космонавта
МАЙБУТНІЙ КОСМІЧНИЙ МАНДРІВНИК ПОВИНЕН:
добре знати інженерні науки, біологію, фізику, інформатику, математику;
мати міцне здоров’я і добру фізичну форму;
бути сміливим, уважним, витривалим і готовим до великих навантажень;
уміти працювати в команді.
- Які з перелічених якостей вам притаманні? Поставте ✔ у чек-лісті.
Джмелик вирушив у Космічний центр Ліндона Джонсона, щоб дізнатися, як навчаються астронавти перед польотом на Міжнародну космічну станцію.
Школа космонавтів
Космічний центр Ліндона Джонсона — великий технологічний комплекс NASA (Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору — агентство уряду США). Його відкрили в американському місті Х’юстоні 57 років тому.
Хто такий Ліндон Джонсон? Це колишній президент США, який дуже цікавився космічними програмами.
Центр Джонсона складається зі ста будівель, тому його ще називають “космічним містом”. Тут працюють 10 тисяч різних фахівців.
Цікаво зазирнути до школи космонавтів? Ставайте читачами друкованої версії журналу "Джміль", і дізнаєтесь про центр управління польотами, ознайомитеся з розкладом уроків школи, виконаєте завдання — точнісінько такі, як у космонавтів, побачите тренажери в дії.
- Як гадаєте, навіщо космонавтам потрібна школа? Чого вони там мають навчитися? Чи можна навчитися цього у звичайній школі?
- Чи хотіли б ви побувати у космосі? Що б ви там робили? А хотіли би полетіти на іншу планету?
Хочете дізнатися більше про тих, хто вже побував у космосі? Читайте попередні публікації журналу.
“Українці підкорюють космос” ("Джміль", 2015, № 1) — розповідь про Сергія Корольова та Павла Поповича, а також досліди: “Запуск ракети” та “Сеанс космічного зв’язку”. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація дає дітям змогу здійснити віртуальну екскурсію у школу для космонавтів. Поговоріть з ними про те, чим професія космонавта відрізняється від решти професій. З’ясуйте, навіщо астронавтам спеціальна школа, які вміння потрібні їм для здійснення місій. Чим особлива школа для космічних мандрівників? Коли космонавти збираються для навчання?
Матеріал стане у пригоді на уроках інтегрованого курсу “Я досліджую світ”, допоможе провести заняття з ознайомлення з довкіллям, а також організувати освітні ситуації, провести інтегровані уроки/заняття, дні, тижні, місяці тощо.