Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 7-8 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Картина-спогад
Чому з деякими людьми ми можемо годинами говорити, жартувати, грати разом і хочемо зустрічатися знову й знову? Здається, що ця людина — друг чи подруга — особлива, надзвичайна, набагато цікавіша, ніж усі інші. Неначе виразніша, яскрава серед тьмяних. Як-от дівчинка на цій картині. Хто вона? Який друг так незвично побачив і зобразив її?
Незвичайний портрет
Уважно розгляньте картину.
- На чому передусім спиняється око? Що хочеться роздивитися — фігуру дівчинки чи строкате тло за її спиною?
- Які зображення можна впізнати на тлі?
- Що робить дівчинка? Як гадаєте, що вона відчуває в цей момент?
Такою автор картини зобразив свою онуку Оленку. Нині вона доросла жінка, така, як ваші батьки. Вона теж стала художницею і часто з любов’ю згадує свого дідуся, якого вже немає серед живих.
- Чому за спиною дівчинки ми бачимо не парк і не дитячий майданчик, де вона могла б ганяти на своєму новенькому велосипедику?
Мабуть, уважному люблячому оку дідуся внутрішній світ його маленької онучки відкрився саме таким, яскравим та розмаїтим: ляльки й повітряні кульки, квіти, усміхнене сонечко, фантастичний птах… А тепер ця картина нагадує дорослій Оленці про дні її дитинства.
- Заплющте очі й на хвилинку уявіть цих птахів, ляльку... А ще краще — пофантазуйте про щось своє.
Сподобалася картина? А от читачі друкованої версії журналу “Джміль” ще й дізнаються про барвисті ритми на ній, і зазирнуть у минуле. Тож не баріться, клікайте на кнопку і ставайте постійними членами команди Джмелика.
- Пригадайте, що таке ритм. Чи ритм буває лише у музиці?
- Поміркуйте, що створює ритм у віршах, в орнаментах. А чи можуть бути ритмічними рухи? Які саме? Продемонструйте їх.
Хочете подивитися на портрети з незвичного ракурсу? Тоді завітайте до вернісажів, які організовує Пензлик.
“Портрети з одягу” (“Джміль”, 2020, № 1). Подивимося на повсякденний одяг як на матеріал для створення портретів. Завітаємо на фотовиставку чудернацьких портретів, намальованих… одягом. |
|
“Яскраві портрети” (“Джміль”, 2019, № 10) — бесіда за картинами Енді Воргола — митця, якому допомагають творити пензлик та… фотоапарат. |
Завантажуйте електронний додаток
“Картина-спогад”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Роздивіться з дітьми картину Віктора Зарецького “Портрет онуки”, зверніть увагу дітей на особливості портрета — кольорову гаму, незвичне строкате тло. Чому художник вирішив саме так зобразити дитину? Як показав свою любов до неї? Зараз онука вже доросла. Як гадаєте, чи цікаво їй розглядати свій дитячий портрет? Чому?
Нагадайте дітям, що ритм (від грец. “розміреність”) — періодичне чергування мовних, звукових, графічних, рухових елементів у певній послідовності. Тож це не суто музичне поняття, його можна знайти у зображеннях, художніх творах, танці тощо.
Знайдіть з дітьми втілення ритму в картині. Що його створює? Чому художник вдався до цього прийому?
За матеріалами публікації педагог зможе провести з малятами бесіду з образотворчої діяльності, розвитку мовлення, курсу “Мистецтво”, а також розгорнути освітню ситуацію, використати матеріал під час проведення тематичного дня, тижня чи місяця тощо.