Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Колажуємо
У Вернісажі ви дізналися про мистецтво колажу. Тепер пропонуємо вам разом створити власну унікальну композицію! Хтозна, можливо, вона стане справжнім шедевром…
Підготуйте:
- картон кольоровий (1-2 аркуші);
- ножиці;
- лінійку;
- клей ПВА або клей-олівець;
- декоративний папір різних кольорів та фактур (обгортковий, вирізки з газет чи журналів, старі зошити або чернетки, роздруківки тощо);
- фломастери або чорний маркер.
До роботи!
- Вирішіть, яку тваринку ви будете виготовляти.
- Візьміть два аркуші картону однакового розміру (можна перерізати навпіл один аркуш).
- Намалюйте на першому аркуші спрощене зображення обраної тваринки так, щоб кожен фрагмент можна було вирізати окремо: голову, тулуб, лапки, крильця тощо. Це буде викрійка для фігури на майбутньому колажі. Очі, носик, писочок треба буде намалювати окремо.
Сподобалася виставка колажів? Тоді ставайте читачами друкованої версії журналу "Джміль" — і мерщій на майстер-клас Пензлика. Адже тільки для читачів журналу завжди знайдеться вільне місце на всіх практично-мистецьких заходах Джмелика.
- Спробуйте спершу намалювати якусь тварину, а потім створити її зображення у вигляді колажу.
- Який твір вам більше сподобався? Чому?
- Що легше — створити колаж чи намалювати картину?
Портрети своїх улюбленців можна створити й у інших техніках. Ловіть ідеї!
“Яскраві портрети” ("Джміль", 2019, № 10): бесіда за картинами Енді Воргола — митця, якому допомагали творити пензлик та… фотоапарат. |
|
“Чарівні перетворення відбитків пальців” ("Джміль", 2019, № 1): малюємо відбитками пальчиків кумедних тваринок, фантазуємо й усміхаємося. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація є логічним продовженням ознайомлення з колажами в рубриці Вернісаж. Обговоріть з вихованцями, з яких матеріалів доречно створювати елементи колажу, які з них варто комбінувати в одному творі. На що передусім варто звертати увагу, поєднуючи елементи колажу, — на колір, фактуру, візерунок, щось іще?
Де які елементи слід розмістити? Які зображення варто створити з одного елемента, а які треба збирати з кількох? Чому? Запропонуйте дітям створити кілька варіантів колажів на одну тему і порівняти їх.
Матеріал може стати у пригоді на заняттях з образотворчої діяльності, уроках інтегрованих курсів "Я досліджую світ", "Мистецтво".