Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 4 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
З днем народження, рослинко!
Весна! Природа пробудилася від зимового сну. Щодня з-під землі виглядають нові й нові рослинки, а на гілках розпускаються блискучі листочки та ніжні квіточки. Ми помічаємо їх і радіємо. А в Лабораторії станемо справжніми помічниками весни.
Чарівна паличка
Деякі рослини вміють розмножуватися не зернинками-насінинками, а… гілочками.
Обріжте гілку кімнатного фікуса або ж верби на березі водойми, або сливи чи вишні у садку й поставте у банку з водою. Тепер це вже не паличка і не гілочка, а живець — майбутнє дерево.
Спостерігайте за верхньою частиною живця — у вуличних рослин там швидко розпустяться листя й квітки. Але не забувайте і про нижню частину, яка опущена у воду. Приблизно через тиждень ви побачите, що під водою на гілці з’явилися невеличкі біленькі вирости. Як гадаєте, що це? Це — майбутні корінці! Невдовзі вони подовшають, і тоді живець можна буде висадити в ґрунт.
Вже приміряли на себе роль чарівника? Тоді мерщій розбудіть зернятка! Не знаєте як це зробити — ставайте читачами друкованої версії журналу "Джміль" — адже курси чарівників Джмелик проводить виключно на сторінках цього видання!
- Цікаво дізнаватися про життя рослин? А зараз сядьте і пригадайте, що нового ви дізналися?
- Складіть фантазійно-реальні історії про рослини на основі відомостей, дізнатися про які вам допомогли досліди.
У світу живої природи ще багато таємниць, а дізнатися про них можуть лише допитливі люди. Уявіть себе біологами і проведіть нескладні експерименти. Тільки дійте обережно: рослини — живі!
“Досліди на підвіконні” (“Джміль” 2019, № 3): досліджуємо силу та витривалість маленьких насінинок; перевіряємо, чи може коріння рослин тягнутися вгору, а стебло вниз, чи зможе паросток знайти вихід із лабіринту. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація допоможе відкрити у своєму закладі чи квартирі справжнісіньку дослідницьку лабораторію, де малята відчують себе біологами і побачать на власні очі, як із насіння розвиваються рослини, з'ясують, чи впливає розмір насіння на розвиток рослин, та багато інших, не менш цікавих питань.
Запропонуйте дітям посіяти кілька різних квітів, поспостерігати, як вони розвиваються, зафіксувати результати досліджень у зошиті, а потім порівняти розвиток різних рослин.
Матеріал може стати у пригоді на заняттях з ознайомлення з довкіллям, уроках інтегрованого курсу “Я досліджую світ”.