Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Досліди на підвіконні
Весна надворі! Усе квітне і проростає! Навіть у нашій Лабораторії. Тож маємо чудову нагоду дослідити вміння маленьких насінинок. Гадаєте, вони нічого не вміють? Не поспішайте з висновками, спочатку проведіть кілька експериментів. Можливо, здібності насіння вас іще здивують!
Чи є сила у маленьких насінин?
1. Підготуйте:
|
Насипте в мисочку гіпс, долийте трохи води і розмішайте до густини сметани. На дно пластикової склянки налийте трохи рідкого гіпсу, покладіть квасолини і вилийте зверху решту гіпсу. Залиште склянку в теплій кімнаті.
3. Поміркуйте.Як гадаєте, що відбуватиметься з квасолинами в гіпсі? Чому?
4. Он воно як!Через кілька годин гіпс затвердне. Наступного дня ви побачите, що його поверхня тріснула в кількох місцях, а пластикова склянка деформувалася. Розкололи гіпс і деформували склянку квасолини. Вони ввібрали в себе воду, набубнявіли, а за кілька днів навіть почнуть проростати. Звісно, розвиватися далі в гіпсі квасолини не зможуть, бо їм забракне води і мінеральних речовин, та цей дослід показує, скільки сили у цих невеликих насінинах.
От які насінинки сильні! Здивувалися? Джмелик із друзями провели ще й інші досліди. Вони дізналися, чому коріння завжди росте вниз, а стебло — вгору, та влаштували випробування паростку в справжнісінькому лабіринті. Хочете потрапити у Джмеликову лабораторію? Ставайте читачами друкованої версії журналу "Джміль"!
Хочете побачити справжнісіньке диво? Дивіться відео!
- Чому ми назвали це явище дивом?
- Які ще дива природи ви знаєте? Чи бачили ви їх на власні очі?
- Поміркуйте, чому паростки мають бути сильними.
- Підіть на прогулянку, уважно роздивіться, як ростуть рослини, знайдіть докази того, що вони дуже сильні.
- Коли їм особливо потрібна сила? Чому саме у цей час?
Чи чули ви коли-небудь “пісні весняних паростків” (“Джміль” 2013, № 1)? Прислухайтеся, можливо, вони вже лунають навколо! Прочитайте незвичайну розповідь про те, як проростають звичайні паростки, проведіть цікаві досліди та спостереження. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Коли ми бачимо перші сходи, вони видаються маленькими та беззахисними, і малятам важко повірити, що ці тендітні рослинки насправді сильні, витривалі й винахідливі. Та навіщо вірити, якщо можна перевірити? Саме таку можливість і дають дітям наведені у публікації досліди.
Подбайте про те, щоб діти не просто уважно спостерігали, день за днем фіксували, як змінюються рослини, а й аналізували отримані результати, шукали у довкіллі нові підтвердження відкритих явищ. Адже природа іноді дає нам змогу побачити неймовірне, але важливо звернути на це увагу, а не пройти повз дива.
Публікація зробить незабутніми для малят уроки інтегрованого курсу "Я досліджую світ" та заняття з природознавства.