Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 2 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
А вас беруть заздрощі на чужі радощі?
Певно, кожен з нас хоч раз відчував, як щось ніби шкребе біля серця, коли бачив у когось іншого омріяну іграшку чи ґаджет. Що ж це за почуття? Спробуємо розібратися у Психологічній вітальні.
Що таке заздрість і навіщо вона нам?
Це відчуття прикрості, невдоволення, коли ви бачите успіхи, досягнення, статки іншої людини. Усі-всі люди на Землі так чи інакше хоч раз у житті відчували заздрість. Це природне почуття, якого не слід соромитися. Воно не є поганим чи добрим. Але дуже важливо, як ваша заздрість проявлятиметься і до яких учинків вас підштовхне.
- Чи відвідувало вас коли-небудь це почуття? Чому саме ви заздрили? Чи добре ви почувалися в той момент, коли вами оволоділа заздрість?
Багато досягнень в історії людства стали можливими завдяки тому, що одна людина, дивлячись на успіхи іншої, подумала: "Оце так молодець! От би й мені так!". І вигадала якийсь новий спосіб уполювати бізона, намалювати картину, пришити ґудзик, розв’язати задачу…
Заздрість може допомогти людині усвідомити, чого вона бажає, і почати діяти, аби досягти бажаного.
Виявляється, заздрість може бути корисною! Ви знали про це? Але корисною вона може бути лише за умови, що вмієте заздрити правильно! Деякі секрети наших почуттів зможуть відкрити читачі друкованої версії журналу “Джміль”. Саме вони зможуть повчитися дивитися на життєві ситуації з різних боків і робити правильні висновки.
Послухайте “Котячий дует” Роберта Лукаса Пірсолла (композитори — Джоаккіно Россіні, Кристоф Вейсе).
- Поміркуйте, що могло стати причиною суперечки киць. Чи вдалося пухнастим співачкам помиритися? Як гадаєте, чому?
- Чи виникають схожі ситуації у житті людей? Інсценізуйте одну з них. Що допомагає у таких випадках відновити мир?
Більше дізнатися про "Котячий дует" ви можете, відвідавши прем'єру котячого концерту в Оркестровому класі.
Заздрість може стати причиною виникнення конфлікту. Пригадайте, чи траплялися у вашому колективі такі ситуації. Як ви їх розв'язували? Прочитавши ось цю публікацію, можна отримати додатковий досвід залагоджування конфліктів:
“Як розв'язувати конфлікти” (“Джміль”, 2019, № 2): обговорюємо з малятами, що таке конфлікти, як вони виникають та як їх залагоджувати так, аби нікого не образити. |
Завантажуйте електронний додаток
“Як заздрити правильно?”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Це чудовий матеріал, який допоможе обговорити з дошкільнятами та молодшими школярами таке почуття як заздрість, навчити розглядати життєві ситуації з різних боків, виважено ставитись до своїх бажань. Що таке заздрість? Чи погано заздрити? Чому? Чи може це почуття стати своєрідним мотиватором? Як заздрити правильно?
Матеріал стане у пригоді на уроках інтегрованого курсу “Я досліджую світ”, під час проведення виховних бесід та годин без надмірних повчань.