Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 7-8 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Польовий мак
Чи любите ви прокидатися рано-вранці? А може, волієте якнайдовше поніжитися в ліжечку? Мій знайомий мак добре знає, які прегарні бувають світанки. А ви?
ПОЛЬОВИЙ МАК
Просинався в полі мак
І завжди робив отак:
Протирав чорненьке очко
Оксамитовим листочком,
Пив росинку, наче каву,
І дивився на заграву —
На ранковий колір неба.
Що ще зранку маку треба?
Небеса в цей час такі,
Як у маку пелюстки!
Гарний вірш? А Джмелик приготував ще й цікаві запитання за його змістом для обговорення з друзями та захопливе завдання з наліпками-квітами, але тільки для читачів друкованої версії журналу “Джміль”. Тож передплачуйте наше видання, і щомісяця зможете ставати учасниками пригод Джмелика та його друзів.
Чи знаєте ви, що маки бувають польові й садові? Погуляйте у полі та в садочку, знайдіть різні види маків, і обов’язково відшукаєте відповідь на запитання.
- Як упізнати мак, адже квіти такі різні?
- Чим відрізняються одне від одного різні види маку?
- Чи з усіх видів маку можна зібрати насіння для смачної випічки?
- У яких стравах використовують мак?
“Червоний мак — символ пам’яті” (“Джміль”, 2016, № 2): бесіда з дітьми про червоний мак, який символізує нашу пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи рідну землю, а також майстер-клас з виготовлення квітки. |
Завантажуйте електронні додатки
Польовий мак. Вірш Віри Правоторової
Квіткові ланцюжки. Завдання на відновлення закономірностей
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
У вірші сучасна поетка Віра Правоторова розповідає про особливості маку. Обговоріть з дітьми: що допомагає їм упізнавати квіти? Які квіти схожі між собою? Чим саме? Якого кольору "оченята" в різних квітів? Яким рослинам подобаються компанії, а яким більше до вподоби самотність?
Запропонуйте дітям уявити, що квіти ожили і стали схожими на людей. Які у них характери? Які голоси? Як вони розмовляють? Нехай малята намалюють зустріч квітів та відтворять їхню розмову.
Матеріал стане у пригоді на уроках інтегрованого курсу "Я досліджую світ", заняттях із природознавства, заняттях та уроках з розвитку мовлення, уроках української мови та читання.