Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 4 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Весна іде, свята веде
За тиждень до Великодня українці-християни святкують Вербну неділю. Насправді цей день має назву Пальмова неділя, бо саме пальмовим гіллям, за біблійними переказами, мешканці Єрусалима радісно вистеляли дорогу, якою Ісус в'їжджав у їхнє місто. У нашому регіоні пальми не ростуть, тож пальмове гілля замінили вербовим, адже саме напередодні Великодня це дерево зазвичай починає квітнути.
Вербна неділя
Тоненьким прутиком
з вербовим котиком
себе вітаємо
легеньким дотиком…
Радісну вістку
собі говоримо,
що день великий
не поза горами,
що вже за тиждень
буде Великдень.
- Які великодні традиції ви знаєте? Завітайте до Студії декоративного мистецтва (с. 18-19) і розгляньте незвичайні писанки.
- Як ваша родина проводить тиждень між Вербною неділею і Великоднем? Пограйте разом в Ігротеці (с. 15-17).
Джмелик до віршика приготував ще й цікаве великоднє завдання з математики, а от розв'язати його зможуть тільки читачі друкованої версії журналу "Джміль", адже вони отримають не тільки яскраву картинку-завдання, а й наліпки, які допоможуть знайти правильний і красивий розв'язок.
- Які великодні слова ви знайшли у вірші?
- Чому їх можна вважати великодніми?
- Пригадайте й інші великодні слова. Створіть із них хмару слів та малюнків.
Навесні все навколо співає і радіє. Напевно, тому й хочеться вивчити якнайбільше віршів. Ловіть!
“Весна кличе” (“Джміль”, 2015, № 2) — вірш Єлизавети Гуменко про прикмети весни та запитання для бесіди з дітьми за його змістом. |
|
“Весняні загадки” (“Джміль”, 2019, № 3): вивчаємо весняні ознаки — розгадуємо загадки-історії. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Прочитайте невеличкий вірш, який чудово передає радість очікування світлого весняного свята.
Обговоріть з дошкільнятами та молодшими школярами, про які ознаки Великодня розповіла авторка вірша, як вона передала передчуття свята, прикмети весни, пробудження природи. Запропонуйте дітям інсценізувати вірш, показати його в рухах, намалювати до нього ілюстрації тощо.
Матеріал чудово доповнить заняття з розвитку мовлення, уроки з української мови, виховні години, стане у пригоді на уроках інтегрованого курсу "Я досліджую світ", у позакласній та позашкільній роботі.