Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Весняні діорами
Сьогодні в Майстерні вчитимемося робити діорами — незвичні об'ємні зображення. Такі картини цікаві тим, що створюють враження, ніби глядач присутній у зображеному просторі. Великі діорами іноді можна побачити в музеях. Зазвичай вони відтворюють будову старовинних міст, сцени битв.
Ми зробимо маленьку діораму — вона прикрашатиме кімнату й даруватиме весняний настрій.
Підготуйте:
- білий цупкий картон;
- кольоровий картон;
- ножиці;
- канцелярський ніж;
- олівець;
- лінійку;
- скотч;
- клей ПВА;
- нитку;
- канцелярську скріпку;
- синю або чорну ручку чи фломастер.
Хочете влаштувати у своїй оселі вернісаж весняних діорам? Мерщій на майстер-клас Пензлика, де він детально все розкаже і покаже. Не забувайте: вільний вхід на всі майстер-класи — тільки для читачів друкованої версії журналу “Джміль”!
Джмелику сподобалося створювати діорами. Він вирішив більше дізнатися про них.
- Як ви гадаєте, коли з'явилися перші діорами?
Виявляється, перша діорама була створена у Франції в 1822 році Луї Жаком Дагером, відомим винахідником фотографії. Складні механізми діорами і витончена гра світла разом із дзеркалами і пологом розміром 22 x 14 м тримали в напруженні глядачів, перед якими кожні 15 хв змінювалися сюжети: гори, руїни готичних замків, італійські пейзажі. Уявляєте таку красу?
- Вийдіть на вулицю, відміряйте 22 м у довжину — саме такою була перша діорама.
- Поміркуйте, чим діорама відрізняється від звичайної картини.
- Як ви думаєте, чому діорама так вражає?
- Нотка і Книжечка вирішили створити цикл діорам "Пори року". Яка тема цікавить вас найбільше?
Можна створювати великі діорами з друзями. Поміркуйте разом над темою, розподіліть роботу.
- Діораму на яку тему ви хотіли б створити? Що вам потрібно для роботи?
Хочеться, щоб весна настала якнайшвидше. Закличмо цю пору року, створивши куточки весни у своїх кімнатах! Пензлик пропонує зробити ось такі цікаві поробки.
“Робимо пташок з вовни, тіста та ниток” ("Джміль", 2017, № 3): вловіть ідеї виготовлення неповторних пташок із підручних матеріалів і створіть свою зграю. |
|
“Великодній моріжок” ("Джміль", 2015, № 2): вирощуємо картину-сюрприз для друзів. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Запропонуйте дітям виготовити оригінальну прикрасу для класу чи оселі. Розберіться, що таке діорама, чим вона відрізняється від звичайної великої картини, інших творів мистецтва.
Діорама — стрічкоподібна, зігнута півколом живописна картина з предметним переднім планом (споруди, реальні та бутафорські предмети). Діорами відносять до масового видовищного мистецтва, в якому ілюзія присутності глядача в природному просторі досягається завдяки синтезу художніх і технічних засобів.
Розберіть з малятами ідею створення об'ємної композиції — діорами — і запропонуйте придумати власний сюжет, у якому знайдуть відображення пора року, настрій, пейзаж за вікном, побачені на прогулянці цікавинки тощо.
Через певний час можна влаштувати вернісаж діорам. Запропонуйте малятам-авторам розповісти про свої твори: чому їх названо саме так, як їх було створено, які матеріали використано, що цікавого придумано, що стало приводом для створення такої поробки. Можливо, за діорамою можна скласти невеличку історію?
Публікація дає можливість гармонійно поєднати дизайнерську і винахідницьку діяльність, що стане гарною основою для занять та уроків з образотворчої діяльності, уроків інтегрованого курсу "Мистецтво".