Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 2 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Художники в театрі
Хто працює над створенням дійства, яке ми бачимо на сцені? Окрім акторів та режисера-постановника, до кожної вистави докладають зусилля багато людей, зокрема художники. Хочете дізнатися, які художники працюють у театрі й чим вони займаються? Тоді мерщій читайте розповіді та розглядайте малюнки.
За ескізами сценографа художник-декоратор створює великі об'ємні декорації, перетворюючи сцену чи то на палац Снігової королеви, чи на темний ліс, чи на казковий підводний світ. Допомагають декоратору робітники сцени.
Художник-освітлювач програмує освітлення сцени, добираючи яскравість, колір, спрямування світла.
Чи знаєте ви, скільки ще художників різних спеціальностей працюють над виставою? Джмелик не один день провів у театрі, де познайомився з усіма цими художниками, і йому є що розповісти читачам друкованої версії журналу “Джміль”. Тож відкривайте журнал і читайте звіт Джмелика про цю мандрівку!
Виявляється, художники не тільки пензликами малюють!
- Поміркуйте, де ще працюють художники. Яким приладдям вони користуються?
- Влаштуйте з друзями виставу і спробуйте себе у ролі різних художників.
- Робота кого з них вам найбільше до вподоби? Чому?
Цікаво розповісти дітям про різні професії: перукаря, лікаря, кухаря і кондитера, пекаря й офіціанта, кравця, водія, поліцейського, архітектора та будівельника — можна, провівши бесіду за сюжетною картиною "Ким бути?" ("Джміль", 2014, № 1). |
Завантажуйте електронний додаток
“Художники в театрі”
Електронний додаток з'явиться на сайті незабаром.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація допомагає дітям побачити те, що зазвичай приховане від глядачів, — деякі секрети підготовки вистав. Малята відкривають для себе нові грані роботи художника, уточнюють свої уявлення про підготовку вистав.
Також вони ознайомлюються з технікою, приладдям, різноманітними пристосуваннями, що допомагають влаштувати захопливе видовище на сцені.
Запропонуйте дошкільнятам і молодшим школярам роззирнутися навколо і знайти, яку ще роботу виконують художники, уявити, як вони працюють, і визначити особливості їхньої роботи. Що несподіваного побачили малята? Чи справді всім художникам потрібні для роботи папір та пензлик? Що є спільним для всіх художників, і в чому полягають особливості їхньої діяльності у різних сферах?
Матеріал чудово доповнить заняття з ознайомлення з довкіллям, допоможе зробити захопливими образотворчу діяльність, уроки інтегрованих курсів "Я досліджую світ", "Мистецтво".