Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 12 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Сад снів
Бесіда за картиною Оксани Збруцької “Сад снів”
Запрошуємо вас у диво-країну. Заходьте тихенько…
Диво-країна
- Чи доречно голосно розмовляти в диво-країні? Бігати? Галасувати? Якщо ні, то чому?
- Що об’єднує мешканців фантастичної країни?
Тс-с-с! Тихо! Мешканці диво-країни… сплять.
- Чому вони поснули, адже, схоже, на картині день?
Подивіться уважно.
- Хто живе в диво-країні?
Здавалося б, художниця зобразила реальних персонажів, але на вигляд вони наче казкові — павичі, котик, сонечко, місяць…
- Чи не забули ми назвати ще когось?
- А ви впізнали на картині сонечко та місяць? Чому художниця саме так зобразила ці космічні об’єкти?
Місяць ми бачимо вночі, тому вважаємо, що саме в цю пору він не спить. Але художниця намалювала місяця-сонька.
- Чому він заснув? Як гадаєте, чи міцний у нього сон? Чому?
А може, хитрун лише вдає, що спить?
- Для чого він це робить?
Незвичайна картина! Сподобалося у ній гостювати? Тож розгортайте друковану версію журналу “Джміль” — дізнайтеся, чи можна намалювати пісню, та пориньте у казкові сновидіння.
- Поміркуйте, які незвичайні події можуть відбуватися уві сні.
- Які ночі ми вважаємо незвичайними, чарівними, дивовижними? Чому?
- Чому саме ніч ми називаємо таємничою?
- Чи всі нічні пригоди ми можемо побачити та почути? А які їх наслідки ми бачимо вдень?
Вночі можуть відбуватися дивовижні пригоди, адже саме уві сні можна помандрувати у сонячну країну дитячих мрій і фантазій. Роздивимося разом картину “У мандрівку за мрією” (“Джміль”, 2017, № 1) української художниці Катерини Дудник, на якій малята можуть упізнати себе, свої думки та мрії. |
|
“Різдвяна ніч” (“Джміль”, 2016, № 6) — особлива ніч року. Уявімо себе колядниками і завітаймо у святково-різдвяну картину Степана Мельніченка. |
Завантажуйте електронний додаток
Сад снів
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Оксана Збруцька створила незвичайну картину. Вона запросила глядачів у країну, яку кожен бачить по-своєму, — країну фантазій, вигадки, дивовижних подій та небачених мешканців.
Запропонуйте дітям увійти в картину, уважно роззирнутися довкола. Хто живе у диво-країні? Художниця зобразила реальних персонажів, але на вигляд вони ніби казкові — павичі, котик, сонечко, місяць. Чи не забули ми кого?
Зверніть увагу дітей на те, які барви використовує майстриня. Нерідко, розповідаючи про ніч, ми використовуємо темні барви — чорну, темно-синю, сіру… Картина створена в теплих кольорах. У яких саме? Пошукайте на зображенні холодні тони. Та чи помітні вони? Чому художниця обрала саме такі барви?
Що можуть бачити уві сні персонажі? Звісно, у кожного свій сон — яскравий, сонячний, казковий, барвистий, незвичайний, як і вся картина загалом. Уві сні можуть статися дивовижні події, незвичайні пригоди, кожен може здійснити щось таке, на що у житті ще не здатен, приміряти на себе будь-яку роль.
Художниця назвала свій твір "Сад снів". Чому вона дала йому таку дивну назву? Пригадайте, що таке сад, уявіть його, дозвольте снам, що вирують у картині, ще раз промайнути у вашій уяві — тоді назва вже не буде видаватися такою дивною.
Матеріал стане у пригоді під час образотворчої діяльності, занять та уроків з розвитку мовлення, на уроках інтегрованого курсу "Мистецтво".