Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 6 /2016) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Різдвяна ніч
Бесіда за картинами Степана Мельніченка
СВІТЛА ТЕМРЯВА
Погляньте на цю дивовижну картину — темна зимова ніч сповнена яскравого урочистого світла! Воно ллється з вікон хат і гостинно прочинених хвірток, віддзеркалюється у білому сніговому килимі, миготить сотнями зірок на небі…
Здається, що навіть дерева сяють. Придивіться уважніше до того, як змінюється колір стовбурів з освітленого боку. Кора видається не темною, коричневою, а білою, рожевуватою, зеленкуватою, оранжевою… Так само різними барвами виграє сніг — у затінку він поступово темнішає від блакитного до темно-синього.
Настрій картини святковий і трохи таємничий.
► Чи спостерігали ви щось подібне на власні очі?
► Як гадаєте, ніч на полотні тиха чи вітряна? Чому ви так вирішили?
Картина ніби випромінює радість і передчуття дива.
► Які емоції викликає вона у вас?
► Як гадаєте, про яке диво йдеться?
► Кого ми бачимо на картині?
Читачі друкованої версії журналу “Джміль” продовжать мандрівку картиною — прислухаються до звуків на полотні, приглянуться до костюмів колядників, поговорять про те, з якою любов’ю митець виписав український пейзаж.
Електронний додаток до публікації допоможе малятам “увійти у картину” і обговорити все побачене.
Завантажуйте електронний додаток
“Різдвяна ніч”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Картина “Різдвяна ніч” відображає давній обряд колядування і водночас є чудовим зразком українського пейзажу. Художник майстерно і з любов’ю передав у ній радість і передчуття дива, чарівну, трохи таємничу атмосферу свята.
Педагог зможе використати бесіду з дошкільнятами та молодшими школярами на кількох заняттях чи уроках з образотворчої діяльності, курсу “Мистецтво”.