Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 1 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Друзі
Бесіда за скульптурою Ольги Рапай-Маркіш
Скульпторка-казкарка
Скульптура — вид мистецтва, твори якого мають об’ємну форму. Наприклад: пам’ятники, статуетки, погруддя.
Цих милих “Друзів” та ще багато-багато дивовижних скульптур створила українська скульпторка Ольга Рапай-Маркіш. Вона народилася у Харкові в 1929 році, приблизно тоді, коли й ваші прабабусі та прадідусі. Жила, вчилася й творила у Києві.
Життя Ольги Рапай-Маркіш, як і багатьох людей у ті часи, було непростим. І фантазія майстрині створила світ “сміхачів” — кумедних персонажів, в очах яких можна побачити смуток, попри їхні веселі костюми та пози.
Впевнені, що тепер ви відчуваєте особливий приплив натхнення! Тож пропонуємо вам зліпити зі снігу, глини чи пластиліну скульптуру “Мої друзі”.
Не забудьте додати трохи химерності за рецептом Ольги Рапай-Маркіш.
Надсилайте фото своїх скульптур на адресу: jmil@dvsvit.com.ua
Вони неначе прийшли з народних казок, однак для нас це персонажі нові, незнайомі, ми точно ніколи не зустрічалися з ними раніше, тому так хочеться розглядати їх довго й уважно. Можливо, нам навіть пощастить почути казку про них?
Цікаво? Хочете потрапити на виставку незвичайних усміхнено-сумних керамічних скульптур? Станьте читачем друкованої версії журналу “Джміль”, роздивіться скульптуру Ольги Рапай-Маркіш “Друзі”, поділіться враженнями зі своїми товаришами, скориставшись запитаннями Пензлика, а потім більше дізнайтеся про кераміку та інші твори скульптора.
- Чи користуємося ми у повсякденному житті виробами з кераміки? Зазирнімо на полиці наших кухонних шаф, уважно роздивімося посуд, який щодня бачимо на своєму столі… Чи є там кераміка? Наприклад, така:
- Поміркуйте, коли ми використовуємо вироби з кераміки.
- Для чого вони потрібні?
- Як відрізнити їх від звичайного посуду?
- Які куточки наших осель прикрашають вироби з кераміки?
- Зверніть увагу дітей на орнаменти, якими оздоблено вироби з кераміки. З яких елементів вони складаються? Чим особливі?
- Запропонуйте дітям намалювати подібні візерунки на заготівках із паперу у формі предметів посуду або ж зробити тарілки та чашки з пап’є-маше і розфарбувати. А ще можна виліпити чудовий набір посуду для лялечок із глини і оздобити його на свій смак.
- Подивіться на цю красу, створену руками сучасних опішнянських майстрів! Чим вас вразив цей витвір мистецтва? Запропонуйте дітям розповісти виліплену історію.
Хочете спробувати себе у ролі скульпторів? Гайда на наступну сторінку — там проводить свій майстер-клас Пензлик! |
Завантажуйте електронний додаток
“Друзі”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація ознайомлює дітей з керамікою та нестандартними скульптурами Ольги Рапай-Маркіш, які можна довго роздивлятися, уявляти голоси персонажів, їхні рухи, вчинки. Що незвичайного ви побачили у скульптурах? Чим вони схожі одна на одну?
Запропонуйте дошкільнятам і молодшим школярам обрати персонажів кількох скульптур майстра за бажанням і скласти про них історію.
Педагог зможе провести серію бесід з малятами на кількох заняттях чи уроках з образотворчої діяльності, розвитку мовлення, курсу “Мистецтво”.