Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2017) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Веселкові бризки
Бесіда за картинами Айріс Скотт
Мокрі песики
Подивіться-но на наших гостей! Вони аж сяють від радості й задоволення.
- Що ж їх так потішило?
- Який із песиків вам сподобався найбільше? Як би ви його назвали?
На роботах Айріс Скотт багато собак — різних порід, розмірів, кольорів. Однак усі зайняті однією справою — струшують із себе воду, та ще й так, що бризки летять на всі боки.
- Цікаво, звідки взялася вода? Знайдіть підказки на картинах.
Художниці чудово вдалося передати рух. Погляньте, як розтріпується у песиків шерсть, як підлітають вушка. У когось навіть видно висолоплений язичок. А довкола здіймається вихор краплинок, що виграють на сонці різними барвами, мов справжня веселка!
- Назвіть кольори веселки. Які з них ви помітили на картинах?
Зверніть увагу: майже кожен мазок має свій відтінок.
- Оберіть картину собі до вподоби і полічіть, скільки на ній відтінків оранжевого (синього, зеленого тощо).
А от про особливу живописну техніку художниці, доступну навіть малятам, дізнаються тільки читачі друкованої версії журналу “Джміль”, а ще саме вони зможуть відвідати Вернісаж майстрині на обкладинці журналу.
Завантажуйте електронний додаток
“Веселкові бризки”
Електронний додаток з'явиться на сайті незабаром.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Добрі й веселі картини американської художниці Айріс Скотт вражають яскравістю та природністю, а ще незвичайною технікою, яка називається пальчиковим живописом. Здавалося б, тонкі лінії, дрібні деталі легше виписувати тоненьким пензликом, а от художниця майстерно малює власними пальцями.
Техніка пальчикового живопису доступна навіть дошкільнятам. Спонукайте дітей спробувати намалювати щось у цій техніці, поекспериментувати, поміркувати. Що вдається краще? А що зобразити складно? Як поєднати різні кольори? Якими фарбами краще малювати? Які особливості підготовки фарб до роботи?
Матеріал допоможе педагогу провести бесіду з дошкільнятами та молодшими школярами на заняттях з образотворчої діяльності чи уроках курсу “Мистецтво”, побудувати інтегровані заняття або уроки, здійснити разом з ними захопливу мандрівку в природу, придивитися до особливостей поведінки песиків та гри світла.