Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2017) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Тіньові малюнки
Якось Пензлик розмірковував над сюжетом для нової картини. Чомусь на думку нічого цікавого не спадало. Наш художник уже зібрався покласти олівець, аж раптом помітив на аркуші його тінь.
— Овва! Та це ж голова пташки з гостреньким дзьобиком! Залишилося тільки домалювати очко, тулуб, крильця, хвостик... — і Пензлик захоплено взявся до роботи.
Саме так створює свої фотокартини бельгійський ілюстратор Вінсент Баль. За допомогою ручки він перетворює тіні звичайних побутових предметів на несподівані, часом кумедні зображення. Так, гілка з листям може стати динозавром, а маленьке жовте каченя — небезпечним злодієм! Потім митець фотографує свої роботи — і виходять дивовижні світлини.
- Розгляньте картини Вінсента Баля
і спробуйте створити подібні власноруч.
Стати учасниками сонячно-тіньового майстер-класу Пензлика і дізнатися, як потоваришувати із сонечком і тінню, щоб вони погодилися стати співавторами дивовижних картин, зможуть читачі друкованої версії журналу “Джміль”.
Завантажуйте електронний додаток
“Тіньові малюнки”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація розповідає дошкільнятам та молодшим школярам про дуже креативний і незвичайний спосіб створення малюнків, за якого співавторами художника є світло й тінь.
Для створення таких шедеврів потрібно не просто мати розвинену уяву, а й уміти цілеспрямовано експериментувати, вчитися на своїх помилках, аналізувати результати дослідів, вносити в них корективи і, врешті-решт, отримувати бажаний результат.
Педагог зможе використати цей матеріал на заняттях чи уроках з образотворчої діяльності, курсів “Мистецтво”, “Природознавство”, а також на інтегрованих, здійснити з малятами захопливу мандрівку в природу, відкрити деякі таємниці світла і тіні.