Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Метелики — справжнє диво природи
Нотка з Книжечкою поспішали до Джмелика і Пензлика. Друзі зустрілися в парку й вирішили поласувати морозивом, адже на вулиці була страшенна спека. Вони й не здогадувалися, що в кафе на них чекає приємна несподіванка. На терасі, де були посаджені квіти, облюбували собі затишну місцинку для відпочинку два метелики. Поки Книжечка замовляла всім морозиво, приятелі захоплено розглядали знахідку.
— Яка краса! — мовила Нотка. — Я так люблю метеликів! Які ж вони гарні!
— Ви звернули увагу на те, яке в них незвичайне забарвлення? — уважно придивившись, запитав Пензлик.
— Цікаво, як називаються ці метелики... — замислився Джмелик.
Аж тут до них підійшла Книжечка:
— Що тут у вас? О, та це ж метелики Сонцевик адмірал!
— Звідки ти знаєш їхню назву? — здивувалася Нотка.
— А я саме працюю над проєктом про всіх метеликів світу. Ось зараз покажу.
І друзі зацікавлено почали розглядати презентацію на планшеті Книжечки.
Найдовший метелик у світі
На острові Мадагаскар мешкає найдовший у світі метелик — Сатурнія мадагаскарська. Його ще називають метеликом-кометою за роздвоєний "хвіст", який сягає 14-16 см у довжину.
Ці метелики зовсім нічого не їдять, бо не мають рота. Саме тому вони живуть лише кілька днів. Проте за такий короткий термін свого життя ці комахи встигають відкласти 150 яєць.
Мешканці острова дуже люблять Сатурнію і навіть зобразили її на своїй грошовій купюрі.
Напевно, про таку дивовижу ви навіть гадки не мали! А от читачам друкованої версії журналу “Джміль” Джмелик розповість ще й про метеликів-гігантів, майстрів маскування та рекордсменів із перельотів.
- Пригадайте метеликів, яких ви бачили у своєму краї.
- Придивіться до них уважно і поміркуйте, чим вони дивовижні.
- Перегляньте відео.
- Чи зустрічали ви цих метеликів? Що нового ви дізналися?
Здивувати нас можуть і комахи, яких ми бачимо мало не щодня. Роззирніться довкола і придивіться до маленьких бджілок. Побувайте "У бджіл на гостині” ("Джміль", 2017, № 7-8) — відкрийте таємниці життя-буття дружної бджолиної родини. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Цікавий матеріал, який неодмінно стане у пригоді під час ознайомлення з природним довкіллям. Адже у ньому зібрано чимало фактів, які неодмінно здивують малят, заохотять дізнатися більше про метеликів.
Запропонуйте дітям роздивитися навколо і дізнатися, яких метеликів вони можуть побачити у рідному краї, чим вони цікаві, чим можуть здивувати тощо.
Матеріал допоможе провести уроки інтегрованого курсу "Я досліджую світ", заняття з природознавства, заняття та уроки з розвитку мовлення, уроки української мови та читання.