Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 4 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Картини з дроту
Картини можна створювати по-різному: малювати олівцями, восковими чи пастельними крейдочками, аквареллю, гуашшю тощо. Навіть вишивати нитками або валяти з кольорової вовни. Цього разу в Художній студії ми навчимося робити картини з дроту.
Підготуйте:
- аркуш цупкого картону;
- тло для картини (аркуш кольорового картону, малюнок, фото з пейзажем, тканину);
- м'який дріт;
- круглі та овальні скельця;
- дерев'яні палички різної довжини та товщини;
- клей "Момент";
- ножиці;
- дерев'яний молоточок;
- круглогубці;
- дощечки.
До роботи!
- Уявіть, яку картину ви хотіли б створити.
- Наклейте аркуш, який ви підготували для тла, на цупкий картон. Це буде основа картини.
Правда ж, новий матеріал відкриває широкі можливості для втілення задуму? Хочете створити картину в новій техніці, ставайте читачами друкованої версії журналу "Джміль" — ви ще встигнете відвідати майстер-клас Пензлика, де він усе детально покаже. Нагадуємо: для всіх читачів журналу вхід вільний!
- Як ви думаєте, чому художники вдаються до експериментів?
- Які нові можливості шукають для себе творці картин у нетрадиційних техніках? А що нового бачать глядачі?
- Яка нова незвичайна техніка малювання вам подобається найбільше? Чому?
Хочете поекспериментувати? Ці майстер-класи Пензлика неодмінно надихнуть вас!
“Нитяна графіка — вишиванка на картоні” ("Джміль", 2018, № 3) — винахідницький майстер-клас Пензлика, на якому всі охочі зможуть створити незвичайні картини за допомогою пензлика, ниток і голки. |
|
“З картини та й до нас на гостину” ("Джміль", 2018, № 10): створюємо "живу" чудернацьку картину-карусель та ще й диво-дерево з фантастичними персонажами. |
|
“Галерея картинок з кольорових крижинок” ("Джміль", 2017, № 1). Пориньмо у світ чарівної казки і побудуймо палац Снігової королеви з різнобарвних крижинок, які ніколи не розтануть. Станьте учасниками майстер-класу Пензлика, аби дізнатися, як виготовити незвичайні крижинки. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Що має робити педагог, аби дітям хотілося малювати, а їхні твори були оригінальними й своєрідними? Зацікавити малят процесом створення зображення, надати їм можливість експериментувати, здивувати майбутнім результатом. Тоді буде і мотивація, й старанність, і терпіння, й прагнення зробити свій малюнок неповторним.
А ще варто подбати про те, щоб процес створення картинок подобався не тільки дівчаткам, а й хлопчикам-винахідникам. Для цього придадуться не всі образотворчі техніки. Сподіваємося, що незвичайна техніка малювання дротом сподобається майбутнім інженерам, адже вимагає "чоловічих" умінь працювати з круглогубцями, дерев'яним молотком тощо. Відштовхнувшись від отриманих порад, малята фантазують, експериментують, придумують власні прийоми.
Така діяльність розвиває винахідливість, фантазію, креативність, уяву, гнучкість і самостійність мислення, допомагає активізувати інтерес дітей до образотворчої діяльності.