Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 12 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Світло в долонях
Досі розмірковуєте, що подарувати рідним та друзям до Нового року й Різдва? Маю чудову ідею — сьогодні у Майстерні створюватимемо святкові свічки!
У ці зимові дні ми живемо в передчутті доброї новорічної та різдвяної казки, прагнемо родинного затишку і тепла. Довгими вечорами хочеться читати улюблені книжки, переглядати мультфільми, ласувати смачним бабусиним печивом за горнятком запашного какао, а ще запалити свічечку та милуватися її мерехтливим вогником. Вона дарує приємний аромат, зігріває, додає сил, запалює радість у душі та осяває оселю.
І якщо ми хочемо побажати комусь добра й затишку, воскова свічка є чудовим подарунком. А особливо коли вона зроблена власноруч! Адже виготовляючи таку річ, ми даруємо разом з нею трішечки тепла й світла власної душі.
Підготуйте:
- шматки вощини
- тонку воскову свічку
- дощечку
- канцелярський ніж
- лінійку
Руки вже просяться до роботи, та ще не знають, як саме слід діяти? Тоді саме час стати учасниками майстер-класу Пензлика — для читачів друкованої версії журналу “Джміль” місця завжди знайдуться і вхід вільний у будь-який час. Пензлик усе докладно пояснить і розкриє всі тонкощі та секрети. Тож теплий подарунок гарантовано вийде неперевершеним!
- Як прикрасити кімнату до свята? Що допоможе створити святкову атмосферу, затишок, відчуття казкової таємничості?
- Які прикраси ми можемо виготовити власноруч? Як саме?
- А що треба купити? Дізнайтеся, де саме можна це зробити.
Сподобалося створювати свічки? Тоді прочитайте ще й публікацію “Святковий вогник” ("Джміль", 2014, № 6) — у ній Джмелик розповідає про секрети створення різьблених свічок та проводить майстер-клас із їх виготовлення. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Діти залюбки виготовляють гарні корисні речі, які потім прикрашатимуть кімнату або стануть подарунками для рідних і близьких. Саме таку поробку читачам і пропонують створити.
Розкажіть дітям, що раніше, у давні часи, свічки були джерелом світла у всіх помешканнях, адже електрики тоді ще не було. Де і коли використовують свічки зараз? Які вони на вигляд? Чому на свята люди запалюють свічки?
Запропонуйте дітям створити з пластиліну ескіз диво-свічки для оздоблення святкового новорічного столу, а потім допоможіть їм утілити свій задум у життя. Можна у передноворічні дні провести майстер-клас із виготовлення свічок разом з батьками.
Матеріал можна використати на заняттях з образотворчості, уроках інтегрованих курсів "Мистецтво", "Я досліджую світ", під час самостійної художньої діяльності дітей, позакласної та гурткової роботи.