Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 9 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Атлети у скульптурі
Мистецтво — справжня машина часу! Завдяки живопису, скульптурі, музиці, театру, винайденим нашими предками в сиву давнину, ми маємо можливість і через тисячоліття побачити, як колись жили люди, про що думали, як одягалися. Сучасні митці у своїх творах відображають наше сьогодення, залишаючи послання прийдешнім поколінням.
Класичне мистецтво
Близько 2500 років тому в Греції вибухнув справжній "бум" захоплення спортом. Переможців змагань ушановували як героїв, їхні голови увінчували золотими лавровими вінками, на їхню честь складали поезії, створювали скульптури. Чимало цих витворів мистецтва збереглося й до наших днів.
Об'ємні статуї, так звані тримірні, зображують борців, атлетів, інших спортсменів на повний зріст.
Рельєфи, двомірні скульптури, відтворюють на площині цілі картини змагань.
Найвідоміша у світі скульптура "Дискобол", створена славетним митцем Мироном. На жаль, її оригінал втрачено, але завдяки тому, що твір цей був дуже популярним, до нас дійшло багато його копій. Їх можна побачити сьогодні в різних музеях світу. Зображення "Дискобола" і нині використовується як символ Олімпійських ігор, які теж беруть свій початок у Давній Греції.
Погляньте, як майстерно вдалося автору зобразити людське тіло в русі! Воно — неначе спіраль, розгорнута в просторі. Як вправно передано красу спортсмена, напруження його м'язів! Хочеться обійти скульптуру, роздивитися зусібіч.
- Що тримає в руці спортсмен? Що він збирається робити?
- Завдяки чому виникає враження, що ця статуя жива?
Розмова про атлетів у скульптурі чимось схожа на мандрівку машиною часу: за лічені секунди ми потрапляємо з минулого у сьогодення і бачимо зовсім інший, цілковито сучасний стиль — скульптуру в русі. Здається, спортсмен лише на мить завмер на шляху до перемоги. А може, це час зупинився?
Цікаво дізнатися, як автору вдалося досягти такого ефекту, і побачити незвичайний витвір мистецтва на власні очі? Ставайте читачами друкованої версії журналу “Джміль”!
У кожного митця своя образна мова. Щоб переконатися у цьому, уявімо живописне зображення грецького дискобола.
- Опишіть картину, її кольорову гаму. Що іще буде на ній зображено?
- Що можна побачити у скульптурі, але не можна на картині?
- А що, навпаки, можна передати тільки на полотні?
Пензлик влаштував вернісаж чудернацьких скульптур Ольги Рапай-Маркіш” (“Джміль”, 2018, № 1)з незвичними персонажами. Відвідаймо його! |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.