Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 11 /2018) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Мапа Сполученого Королівства
Хочете дізнатися більше про країни Сполученого Королівства: Англію, Шотландію, Вельс та Північну Ірландію ? і доповнити мапу цікавими деталями? Тоді беріться до завдань із наліпками.
Північна Ірландія
- На квадрат Г2 наклейте зображення капелюха з листком конюшини.
Зелений капелюх, руда борода та листочки конюшини — це речі, якими прикрашають себе мешканці Північної Ірландії 17 березня, коли святкують День святого Патрика. Ірландці вважають цього святого своїм захисником і в день його пам'яті влаштовують гучні свята, паради та фестивалі.
Вельс
- На квадрат Д3 — зображення червоного дракона.
Велику частину Вельсу займають гори й ліси. У давнину люди вірили, що на цих землях живуть дракони. Тут виникло багато міфів та легенд про цих фантастичних істот. Навіть на прапорі Вельсу є зображення великого червоного дракона.
Створити власного вогнедишного дракона ви зможете у Майстерні (с. 9).
Цікава й пізнавальна виходить карта? А от у читачів друкованої версії журналу “Джміль”, окрім повного тексту статті, у якій розповідається про Англію, Шотландію та моря, якими оточене Сполучене Королівство, будуть іще й яскраві наліпки, які прикрасять карту Великої Британії та додадуть до неї нові об'єкти.
Карти бувають різні. З одних можна дізнатися, як розташовані країни світу, з інших — про особливості окремих місцевостей: гори та рівнини, міста і села, наявність корисних копалин… та майже про що завгодно! Сучасні карти справді надзвичайно різноманітні.
- З'ясуйте, які бувають карти, про що вони допомагають дізнатися.
- Заповнили карту? Поміркуйте, яка інформація у ній міститься.
- Проведіть подорож-екскурсію Сполученим Королівством для своїх знайомих, користуючись картою.
- Яку інформацію у цю мапу ви хотіли б додати? Чому?
Карти допоможуть малятам відчути себе географами-першовідкривачами, відважними дослідниками навколишнього світу, навчать їх самостійно знаходити потрібні відомості, сприймати інформацію, подану у вигляді малюнків, тощо. Прочитайте наші наступні публікації, завантажте презентації до них та мандруйте разом з малятами.
“Наша країна — Україна” ("Джміль", 2015, № 2) — цікава розповідь про Україну, її місце серед держав Європи, спеціальні знаки, які позначають географічне положення нашої країни. |
|
“В іменах моя земля” ("Джміль", 2015, № 1) — бесіда про назви міст, сіл, вулиць та інших географічних об'єктів, запитання та завдання до неї, а також інтерактивна мапа України з відомостями про походження назв обласних центрів нашої країни. |
|
“Тварини світу” ("Джміль", 2017, № 10) — настільна гра — карта тваринного світу: малята розв'язують завдання та розселяють тварин по місцях, де вони водяться, використовуючи наліпки. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація дохідливо розповідає дітям, чому Велика Британія називається саме Сполученим Королівством. Малята не просто слухають, а діють — розташовують на карті символи-особливинки кожної країни, яка входить до складу Сполученого Королівства. Для цього діти користуються підказками — двомірною системою координат (координати подаються буквою і числом).
Запропонуйте дітям дізнатися, чи є у світі ще об'єднані королівства, у яких іще країнах є монархи, хто керує іншими державами. (Монарх — спадковий або виборний глава держави).
Матеріал стане гарним креативним доповненням до занять з ознайомлення з довкіллям, інтегрованих уроків англійської мови, курсу "Я досліджую світ".