Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5-6 /2017) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Усе навпаки!
Прокинувшись уранці, Джмелик розсунув цупкі штори, і кімнату затопило ранкове світло. Хлопчик мимоволі замилувався тим, як змінилося все довкола, і навіть він сам:
— Що за дива! Темна кімната стала світлою. І я вже зовсім не сонний, а навпаки — бадьорий! Та й увесь день був сповнений протилежностей. А почалося все от з такого листа, що надійшов на Джмеликову пошту.
Незрозумілий лист
— Нічого не розумію! Хто такий Помиляйко, і чому це він мій ворог? Очевидно одне — комусь потрібна допомога, — вирішив Джмелик і звернувся по допомогу до Книжечки.
Дівчинка прочитала лист і здогадалася, як його розшифрувати. А ви?
- Замініть у листі виділені слова на антоніми, і дізнаєтеся, що сталося у Країні Граматики.
Химерні зміни у Країні Граматики
Джмелик та Книжечка відразу вирушили до Країни Граматики. Несподіванки чекали на них уже біля брами.
Високий паркан став таким низеньким, що через нього можна було легко переступити. Тепла весна перетворилася на холодну осінь. Широка та повновода річка Орфографічка стала вузькою та мілкою. Маленькі хатинки — величезними.
Натомість хмарочоси, що раніше майже сягали неба, тепер ледь виступали над землею. Завжди чисті вулиці було не впізнати — всі тротуари стали брудними. Не видно було привітних мешканців, лише час від часу з-за фіранок визирали їхні набурмосені обличчя.
- Знайдіть у цьому абзаці пари антонімів та підкресліть їх олівцями різних кольорів.
Читачі друкованої версії журналу “Джміль” зможуть здійснити захопливу мандрівку до Країни Граматики, зустрітися з Помиляйком, допомогти йому розчаклувати мешканців країни, розв’язавши цікаві завдання з наліпками, побудувати стіну з цеглинок-антонімів, щоб відгородитися від злих чарів, а електронні додатки допоможуть зробити подорож наочною та цікавою.
Завантажуйте електронний додаток
“Усе навпаки!”
Електронний додаток з'явиться на сайті незабаром.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація допомагає легко і зрозуміло пояснити дітям, що таке антоніми, навчити знаходити слова з протилежним значенням у тексті, доречно вживати їх у мовленні.
Матеріал стане у пригоді під час проведення занять чи уроків з розвитку мовлення, читання, української мови, сприятиме розвитку образного мислення, пам’яті, уваги дітей.