Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 1 /2017) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Тримай рівновагу!
Улюблена зимова розвага — катання на ковзанах! Можна ганяти з друзями наввипередки або грати в хокей, їздити спиною вперед чи на одній нозі... А починається все з перших невпевнених кроків на льоду, численних падінь та нових спроб... Учитися тримати рівновагу непросто, але цікаво. Спробуємо дослідити це явище у Лабораторії!
Ваше тіло вже чудово вміє тримати рівновагу в звичних положеннях, наприклад стоячи. А от немовлятам це ще не до снаги.
- Спробуйте-но втримати рівновагу, стоячи на правій нозі! Вийшло? Відчуваєте напруження? А тепер постійте на лівій нозі. Як легше? Чому? Знову станьте на праву ногу, заплющивши очі. Можливо, тіло кілька разів похитнеться, перш ніж знайде баланс. Як легше стояти на одній нозі — з розплющеними очима чи із заплющеними?
- Спробуйте ще такий варіант: постійте на одній нозі, відвівши другу назад та нахиливши тулуб уперед. Вдається? Що хочеться зробити з руками, щоб полегшити виконання вправи? Авжеж, розвести їх у сторони!
- Циркові еквілібристи теж витягують руки, йдучи по канату чи виконуючи вправи на кулі, іноді навіть використовують для цього спеціальну жердину — балансир (від фр. bаlаnсіer — коромисло).
- Час перейти до складніших вправ! Повторіть пози, зображені на фото.
- Справжні канатохідці ходять по канату, натягнутому над прірвою. Початківцям радимо починати з безпечного варіанта — пройтися по мотузці, що лежить на підлозі. Ставте ноги носками назовні, так легше втримати рівновагу.
- Викладіть величенькі камінці або мішечки з піском у ряд і пройдіться по них, намагаючись не ступати на підлогу.
- Якщо вам сподобалося, можете повправлятися на тренажерах: посидіти або полежати на фітболі, постояти на дощечці, розміщеній на трубі, тощо.
Продовжимо наші досліди надворі.
Читачі друкованої версії журналу “Джміль” зможуть продовжити досліди з рівновагою надворі, до того ж не тільки з власним тілом, а й з різними предметами.
- А які ще експерименти з рівновагою ви можете придумати?
- Що допомагає нам робити рівновага? Коли і кому вона найпотрібніша? Чому?
- Чи можемо ми обійтися без рівноваги?
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Матеріал допомагає звернути увагу дітей на те, що об’єктом цікавого дослідження може стати власне тіло і його можливості, допомагає розглянути явище рівноваги з різних точок зору, знайти спільне і відмінне між властивостями різних об’єктів та їхньою здатністю утримувати рівновагу. Малята досліджують: навіщо потрібна рівновага, коли без неї важко обійтися, як її можна втримати.
Наведені вправи допомагають малятам удосконалити свої здібності, залишають простір для творчості (діти можуть придумувати власні завдання, вписувати їх у цікавий сюжет).
Публікація подарує креативні ідеї та підкаже нестандартні ходи під час підготовки до занять чи уроків фізичної культури, виховних годин.