Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 5 /2016) | < До попередньої статті До наступної статті > |
ЙО та ЬО на танцювальному шоу
Тільки-но передачі “ДжмільТВ” з’явилися в ефірі, творча група отримала запрошення на зйомку до Країни Граматики. Там, мовляв, літери влаштували танцювальний марафон, тож просять Джмелика показати його по телебаченню. Знімальну групу не довелося просити двічі.
ЗНАЙОМСТВО З ГОНОРОВИМИ ТАНЦЮРИСТАМИ
Біля воріт до Країни Граматики Джмелика та Книжечку зустрів схвильований Грамотійко.
— Джмелику, не знаємо, що робити! Наші найкращі танцюристи Й та Ь постійно сперечаються, хто з них танцюватиме у парі з О та хто відкриє марафон. Усі інші літери дуже стурбовані, адже зйомки телепрограми під загрозою зриву! Може, ви допоможете?
— Не хвилюйся, будь ласка! Спробуємо! — заспокоїв друга Джмелик. — Але спершу маємо познайомитися з танцюристами.
Усі разом вирушили на танцювальний майданчик. З протилежних кутків зали до них підійшли набурмосені Й, Ь та О, і знайомство почалося.
Завдання від Книжечки
► Прочитайте, що ЬО та ЙО сказали про себе. Здогадайтеся, кому з них яке висловлювання належить, та з’єднайте їх лініями.
- Наша пара може стояти на початку слова й складу.
- Наша пара позначає м’якість приголосного перед О.
- Ми ніколи не починаємо слів.
- Наша пара позначає два звуки.
- Ми не стоїмо після голосного.
- Можемо стояти і після голосного, і після приголосного.
Після цього Джмелик підморгнув Книжечці: мовляв, поклич літеру О на інтерв’ю.
На читачів друкованої версії журналу “Джміль” чекає інтерв’ю з літерою О, в якому вона розповіла, чому не варто запізнюватися. А ще вони потраплять на танцювальний турнір у Країні Граматики, де малята зможуть розв’язати веселі завдання і вивчити правила вживання буквосполучень ЬО та ЙО.
Завантаживши електронний додаток до цієї публікації, ви зможете прочитати з малятами вірші, детально розглянути ілюстрації до них та виконати цікаві завдання, одразу перевіривши правильність відповідей.
Завантажуйте електронні додатки
з віршами сучасних українських поетів
та завданнями до них
Електронний додаток з'явиться на сайті незабаром.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Наведені у публікації завдання допомагають ознайомити молодших школярів з позначенням м’якості приголосних перед [о], м’яким приголосним звуком [й]. Розв’язуючи завдання, діти досліджують закони української мови, самостійно відкривають правила вживання буквосполучень ЬО та ЙО, навчаються правильно їх читати, утворюють слова з цими буквосполученнями.
Публікація може стати основою веселого і дотепного уроку з навчання грамоти та української мови.