Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2015) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Досліджуємо світ комах
Сьогодні Джмеликова Лабораторія працює у польових умовах, щоб розкрити кілька таємниць наших одвічних сусідів — комах.
Мурашина доріжка
Підготуйте:
Мабуть, під час пікніків вам доводилося спостерігати за ланцюжком мурашок, що тягнеться від шматочка їжі, що впав уvтраву. Як же мурашки знайшли харч? Відповідь підкаже дослід. |
Хід досліду
|
Що ви побачите
Приблизно після 20 хвилин безладної метушні мурашки заспокояться й почнуть досліджувати свою нову оселю. Кілька комах знайдуть вирізи в перегородці й переповзуть на ту половину коробки, де лежить банан. Приблизно за годину можна буде побачити один або кілька довгих ланцюжків з мурашок, що сновигають до частування й назад.
Прочитати пояснення допитливого Джмелика, яким чином мурахи передають один одному інформацію, а також дізнатися про спільні риси тендітного метелика й величезного слона та улюблені кольори комах зможуть читачі друкованої версії журналу “Джміль”. Досліджуймо світ разом!
До скарбнички методиста
Матеріал допомагає здивувати дітей, активізувати їхню пізнавальну діяльність. Запропоновані у статті досліди можуть стати основою заняття з природознавства, навчають бачити цікаве поряд, досліджувати, робити висновки, розвивають мислення, спостережливість, увагу дошкільників і молодших школярів.
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2015)
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.