Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2015) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Фротаж — фактурне малювання
Літо дарує нам безліч яскравих вражень. Так і хочеться всі їх зберегти у пам’яті. А ще краще — увічнити на папері.
Намалюйте свої найприємніші літні спогади! А щоб було цікавіше, скористайтеся незвичайною технікою малювання, яку сьогодні у Художній студії представляє Пензлик.
Ця техніка малювання називається фротаж і походить від французького слова frottage — натирання. А що ж натиратимемо? Візьміть аркуш паперу і покладіть його на плаский рельєфний предмет. А тепер натирайте поверхню цього аркуша незагостреним олівцем або восковою крейдочкою. Отримаєте відбиток, що передає фактуру предмета, захованого під аркушем.
Експериментуйте з основами. Що краще передає травичку — штрихування гребінця чи гофрованого картону? А яка фактура може бути у моря?
Хочете дізнатися, як створити малюнок у техніці фротаж, як зробити свої твори яскравими і оригінальними? Необхідну інформацію, а також поради від Пензлика ви знайдете у друкованій версії журналу “Джміль”.
До скарбнички методиста
Нетрадиційні техніки допомагають активізувати інтерес до образотворчої діяльності, розвинути креативність, уяву, фантазію, гнучкість і самостійність мислення, привчають розмірковувати, відповідати за прийняте рішення, вчать знаходити різні варіанти дій, вибирати з них найкращий. Дітям подобаються заняття, у яких використовують нетрадиційні техніки малювання, адже результат завжди цікавий, несхожий на результат товариша, а помилки легко виправляються. Техніку фротажу можна вдало використовувати на заняттях з художньо-естетичного розвитку, музичних заняттях, під час самостійної художньої діяльності. Фротаж розвиває дрібну моторику, винахідливість, навчає прогнозувати результат своїх дій.
<< До змісту номера (“Джміль” № 3 /2015)
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.