Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 2 /2021) | < До попередньої статті До наступної статті > |
На гірці доречно розважатися безпечно!
Що то за віз,
Який без коліс
Везе сам з гори
Юрбу дітвори?
Відгадали загадку? Якщо за вікном сніжно, хапайте санчата чи льодянки і гайда на гірку! Але спершу повторімо правила безпеки.
- Пригадайте правила безпечної поведінки під час катання на гірці та закресліть у них зайві слова.
- Перш ніж з'їжджати, роззирніться довкола. Переконайтеся, що гірка безпечна. Це означає, що:
- вона не переходить у проїжджу частину / підземний перехід;
- не виходить на тонкий / міцний лід водойми;
- на ній немає пеньків, снігу, дерев, бордюрів та інших дрібних перешкод.
- Поспостерігайте за дітьми / синичками / сніговиками на гірці. З'ясуйте:
- де діти з'їжджають по схилу, а де сміються / піднімаються;
- чи є на гірці ті, від кого (або те, від чого) краще триматися подалі: бешкетники / дорослі / кучугури / діти, які не дотримуються правил.
- Якщо дітей на гірці багато, станьте у чергу / осторонь / посеред схилу.
Класні завдання, еге ж? Але це ще далеко не всі правила поведінки на ковзанці. Тож ставайте читачами друкованої версії журналу “Джміль” і виконайте всі завдання до кінця, щоб на снігу з вами траплялися тільки веселі пригоди.
Інші правила поведінки взимку знайдете у таких публікаціях:
“Надворі мороз — стережіться загроз” (“Джміль”, 2019, № 1): передбачаємо сумні наслідки зимових забав — вчимося бути пильними — запобігаємо загрозам. |
|
“Безпечний маршрут” (“Джміль”, 2017, № 1) — пригодницька гра-малюнок із наліпками, що допомагає засвоїти "снігові" та "льодові" правила безпеки. |
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Ілюстровані правила безпеки під час катання на гірці дадуть дітям можливість побачити ситуації, пов'язані з порушенням правил, уявити їх наслідки.
У результаті такої діяльності знання правил стає усвідомленим, діти сприймають їх як такі, що їх необхідно дотримуватись заради безпеки, власної та інших людей.
Матеріал допоможе нестандартно й цікаво провести урок інтегрованого курсу "Я досліджую світ", заняття з безпеки життєдіяльності, виховну годину чи бесіду, присвячену правилам поведінки в різних ситуаціях повсякденного життя.