Війна закінчиться. Настане мир. Україна розквітне!
<< До змісту номера (“Джміль” № 1 /2020) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Студія декоративного мистецтва
Таврійський розпис: барви моря
Південь нашої країни омивають два моря — Азовське та Чорне. Можна нескінченно довго сидіти на березі, вдивляючись у безмежну далину, милуючись блакитними, бірюзовими, лазуровими, а подекуди й сивими, темно-синіми хвилями.
- Чи бували ви на морі? Чи милувалися його красою? Які морські кольори вам до вподоби? Чи пощастило вам спостерігати особливо гарні морські пейзажі? У який час доби це траплялося, в яку пору року, за якої погоди?
Талановиті народні майстри Таврійського краю ввібрали в свої палітри всі барви моря, що можна побачити на традиційному декоративному розписі цього регіону, який відкрила світу майстриня і письменниця Євгенія Бондаренко.
Символ долі
Розгляньте картини Любові Паранюк — майстрині із села Куцуруб Миколаївської області. Композиція першої складається з двох частин — нижньої смужки орнаменту та верхньої симетричної композиції.
- Які елементи повторюються в орнаменті? Чи знайшли ви в ньому хвильки? А квіти? Які птахи тут зображені? Чому саме ці? Придивіться, як майстриня промалювала пір'ячко на шийках, над голівками. Знайдіть подібні елементи в інших деталях цього орнаменту й верхньої композиції.
Хочете дізнатися більше про ніжний "морський" живопис? Ставайте читачами друкованої версії журналу “Джміль” і мерщій на майстер-клас Пензлика! Саме зараз він розповідає про таємниці колірної гами таврійського декору та навчає малювати елементи цього розпису.
Читачі журналу отримають ще й наліпки, за допомогою яких зможуть створити власні рушнички у таврійському стилі.
- Пригадайте, чому таврійські майстри дібрали саме такі барви для свого розпису. Можливо, ви додали б до нього власні кольори? Які саме?
- Чим іще славиться Таврійський край? Дізнайтеся про нього більше і складіть альбом-презентацію.
- Які ще декоративні розписи українських майстрів ви знаєте?
Помандруйте Україною та створіть власну галерею українського розпису.
“Яскраві барви із Самчиків” ("Джміль", 2019, № 9). Мандруємо до Самчиків, у гості до майстрів — на урок декоративного розпису. |
Завантажуйте електронний додаток
“Таврійський розпис: барви моря”
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Публікація допомагає ознайомити дітей із таврійським розписом та картинами народних майстрів із його елементами. Зверніть увагу малят на відповідність неповторних рис декоративного розпису природним особливостям краю, де він народився.
Ознайомте дітей із кольорами та їхніми відтінками, розкажіть, як відтінки збагачують кольорову гаму твору, поекспериментуйте — знайдіть способи отримання різних відтінків за допомогою фарб, кольорових олівців, воскових крейдочок, фломастерів. Чи за допомогою будь-якого приладдя для малювання можна отримати потрібні відтінки? Які з них створити легше, а які складніше? Яке приладдя допомагає отримати більше розмаїття відтінків? Чому? На що ми звертаємо увагу, коли вирішуємо, яке приладдя краще застосувати?
Матеріал чудово доповнить заняття з образотворчої діяльності, стане у пригоді на уроках інтегрованого курсу "Мистецтво".