Перемога неминуча! Настане мир. Все буде Україна!
<< До змісту номера (“Джміль” № 2 /2019) | < До попередньої статті До наступної статті > |
Застиглий танець
Бесіда за скульптурами Деметра Чипаруса
Сьогодні у Вернісажі все оживає! Кружляє, танцює, підстрибує. Коли дивишся на ці чарівні скульптури, мимоволі й сам пританцьовуєш, а в душі звучить дивовижна мелодія. Ось таке незвичне враження справляють роботи румунського скульптора Деметра Чипаруса.
Колекція скульптур
Розгляньте й інші скульптури Деметра Чипаруса у Вернісажі.
- Як гадаєте, чи пов'язані вони з театром? Обґрунтуйте свою думку.
- Яку назву ви запропонували б для кожної з них?
Тайський танок (1925 рік) |
Майстру вдалося зробити неймовірне — у нерухомій скульптурі передати красу руху, танцю. Спробуйте прийняти позу кожної фігури і завмерти так на деякий час. Що ви відчули?
- Поміркуйте, чому митець обрав саме ці моменти виступів для своїх творів.
- З яких матеріалів виготовлені скульптури?
- Який твір сподобався вам найбільше? Чому?
Сподобалися незвичайні скульптури, у яких застигли витончені па танцівниць? Станьте читачами друкованої версії журналу “Джміль” та відвідайте вернісаж скульптур Деметра Чипаруса, прочитайте короткі розповіді-обговорення на сторінках журналу і станьте екскурсоводами-мистецтвознавцями для своїх рідних та знайомих.
- Роздивіться твори Деметра Чипаруса ще раз. Чим скульптури відрізняються від картин?
- Як ви гадаєте, чому майстер вирішив створити саме скульптури, а не картини?
Художник-імпресіоніст Едгар Дега створив багато картин про життя балерин. Роздивіться їх.
“На кінчиках пальців” (“Джміль”, 2014, № 1) — добірка картин про життя балерин. |
|
“Танцювальний клас” (“Джміль”, 2014, № 1) — бесіда за однойменною картиною Едгара Дега.
|
Завантажуйте електронний додаток
Застиглий танець
Електронний додаток з'явиться на сайті незабаром.
Залиште адресу своєї електронної пошти, і ми повідомимо вас, коли на сайті з'являться нові публікації та електронні додатки для завантаження.
До скарбнички методиста
Бесіда за скульптурами Деметра Чипаруса допомагає розповісти дітям про особливості скульптури як виду образотворчого мистецтва.
Скульптура (лат. sculptura, від sculpo — "вирізаю, висікаю") — вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну форму і виконуються із твердих чи пластичних матеріалів.
Запропонуйте дошкільнятам та молодшим школярам порівняти картини і скульптури. Про що може розповісти скульптура, а про що живописне полотно? Як скульптури і картини можуть доповнювати одне одного?
Скульптури Деметра Чипаруса — танцівники, що немов застигли під час танцю. Запропонуйте дітям дібрати музику й відтворити ці танці. Що допомогло це зробити? Чи в усіх вийшли однакові рухи та композиції? Танець за якою скульптурою було відтворити легше, а за якою складніше? Чому?
Педагог зможе провести з малятами серію бесід за матеріалами публікації на кількох заняттях чи уроках з образотворчої діяльності, розвитку мовлення, курсу "Мистецтво".